7 Mart 2019 Perşembe

Bacaklarda Batık Tedavisi

Bacaklarda yaşanan batıklar ağda ve ya istenmeyen tüyleri aldırmak için uygulanan epilatör aletlerin meydana getirdiği cilt problemleridir. Estetik açıdan sıkıntılı olan batıklar cilt lekelerine, izlere ve yaralara yol açmaktadır. Bacaklarda batıkların oluşması pek çok kadının yaşadığı problemlerin başında geldiğinden sizlere bacaklarda batık nasıl geçer, bacaklarda batık için çözüm önerileri hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım.


Batıklar


Bacaklarda Batık Tedavisi
Kadınlar, istenmeyen tüylerinden çeşitli yöntemler ile kurtulurken bazı cilt sorunlarıyla karşılaşırlar. Bu problemlerin başında bacaklarda kıl dönmesi gelmektedir. Kıl dönmesinin en bilinen sebebi ağdadır. Ağda gibi kılları kökünden alan diğer yöntemler kıl dönmelerine ve batıklara yol açar.

Özellikle bacaklarda kökünden alınan kıllar tekrardan çıkarken cilt gözeneklerinde yolunu bulaman kıllar sapar ve döner. Ancak kıl köküne doğru dönene kıllar, batakta kıl dönmesine neden olur. Ağda gibi kökten istenmeyen kökleri almak yerine, yüzeysel temizleme kıl dönmesi oluşumunu ortadan kaldıracaktır. Fakat ağda batıkların tedavisinde etkili bir yöntemdir. Yani cildinizde hangi problem yaşanıyorsa ona göre bir uygulama gerçekleştirmeniz gerekir.

Batıkların Nedeni


Pürüzsüz ve seksi bir cilde kavuşmak için batıklardan kurtulmak elzemdir. Batıklar, alınan tüylerin büyürken kıvrılarak içe deriye doğru girmesinden doğru oluşan, küçük kırmızı aknelere benzeyen, estetik görünüm noktasında da rahatsızlığa yol açan bir cilt hastalığıdır. Eğer batıklar oluştuktan sonra tedavi süreci işletilmez ise ciltte lekeler veya yaralar yaşanır ve kalıcı bir hal alabilir.

Batıkların oluşma nedeni nedir sorusunu herkes soruyor. Bu sorunun cevabı aslında çok basit: istenmeyen tüyleri vücuttan alırken tercih edilen yöntemin cilde zarar vermesidir. Fakat hassas cilde sahip olan kişilerde ortada herhangi bir hata yaşamadan epilasyon uygulamasından sonra sivilce ve batıklar yaşanır.

Bacaklarda Batıklar Nasıl Geçer


Bacaklarda ve ya vücudumuzun herhangi bir bölgesinde oluşan batıklar kendi kendilerine geçmemektedir. Bu noktada gerçekleştirilecek bir çok uygulama vardır. Sizlere bunlardan bir kaçını aktaracağım.

Özellikle bacaklarınızda yaşanan batıkları geçirmek en etkili tedavi yöntemlerinin başında; batık problemi yaşanan bölgeyi keselemektir. Özellikle kuru kese uygulaması daha hızlı etki göstermesine yardımcı olmaktadır. Hassas ve kızaran bir cilt yapısına sahipseniz bu yöntem sizin için uygun değildir.
Kuru kese uygulaması bir çok insan için can yakıcı olabilir. Bundan dolayı bu uygulama işe yarıyorsa fakat canınız yanıyorsa banyodan sonra nemli cilde uygulayabilirsiniz.

Kuru keseye benzer bir uygulama olarak; ponza taşıyla dairesel biçimde bacakta var olan batıkları tedavi edebilirsiniz. Bacaklarınızda var olan ölü deriyi ciltten atmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Fazla baskı uygulamadan evvel nazik hareketler ile ovmak gerekir. Bacakta ve ya genital bölgede var olan kılları almadan evvel nemlendirici yağlar kullanmak tüylerin yumuşamasını sağlayacağından tüyleri almadan evvel badem yağı, susam yağı, gül yağı gibi nemlendirici yağları mutlaka uygulayın.

Batıklara Peeling


Yukarıda sizlere aktardığım uygulamalar batıkların çözümü noktasında etkili uygulamalardır fakat cildi yıpratan ve can acısına neden olabilen uygulamalardır. Batıkların tedavisi noktasında uygulanabilecek bir başka uygulama da peeling uygulamasıdır. Kimyasal peeling uygulaması özellikle cildi soyduğu için batıkların neden olduğu cilt katmanını da vücuttan söküp atacaktır ve bu sayede batıklar yok olup gidecektir. Batıklara uygulanan peeling uygulaması bu anlamda da  etkili şekilde yok olacaktır ve diğer uygulamalar (örneğin kuru kese) gibi can acısına neden olmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.