3 Ocak 2016 Pazar

TCA Dövme Silerken Dikkat Edilecekler

TCA Dövme Siler Mi


Tca dövme siler mi çok sık mail yoluyla sorulan bir soru. Evet tca ile dövmenizi silebilirsiniz. Yeterli sabrı gösterirseniz dövmeniz silinecektir. En sık karşılaştığım soru asit oranı ve uygulama bu yüzden size bir yazıyı yazdım. Kontrollü soyulmalarla kimyasal peeling uygulayarak dövmenizden kurtulabilirsiniz. Ancak sabır ve zamana yayma oldukça önemli bir konu.

TCA Oranı Nasıl BelirlenirBakın eğer tca kullanacaksanız mümkün mertebe en düşük oranlarda asit kullanarak bu işlemleri yapabilirsiniz. Yani asitin cilde etkileri her insanda farklıdır bu yüzden mümkün mertebe kontrollü kullanmalısınız. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve dövme sildirme için kullanacaksanız tca oran olarak %40 kullanın ve bir dakikadan fazla bekletmeyin.


TCA Nasıl Kullanılmalı


Tca ile yapacağınız işlemler için önce ufak bir alanda kontrollü uygulama yapmanız faydalıdır. Ufak bir alanda kullanın sonuçlarına göre cildinize uygulama yapmalısınız. Direkt kahramanlık yaparak yüksek oranlı asitler kullanırsanız cildinizde yara yapabilirsiniz. Bu kimsenin istemeyeceği bir durum, bu yüzden mümkün mertebe zamana yayarak dövmenizden kurtulmaya çalışın. Asiti cildinizde 1 dakikadan fazla bekletmeyin. Baktınız yeterli soyulma olmadı ikinci uygulamalarda asiti 2 dakika bekletebilirsiniz. Sonra bol suyla yıkayın bu kısım çok önemli. Bazı yanlış kullananlar yeterli suyla yıkamıyorlar.

TCA Kullandıktan Sonra Bakım


Tca kullanmak işim başlangıç kısmı. Asıl kısım tca kullandıktan sonra yapmanız gereken bakım. İlk dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle oluşan kabuğu kendiniz soymamalısınız. Kabuk kendiliğinden kalksın. Gerekli merhem ve kremleri (madecassol, e vitamini, çinko oksit, bepanthen vb.) 6 satte bir alana çok tahriş etmeden sürmeniz gerekiyor. Yani, krem sürerken deriyi tahriş etmeyin. Ayrıca asit uygulaması yaptığınız bölgeler için mümkün mertebe korumaya özen gösterin. Sıcak, soğuk, ışık korumasının yanında fiziksel olarak sürtünme, kaşıma gibi şeyler yapmayın.

Unutmayın bu işlemilazer yüksek fiyatlarvermemek için yapıyorsunuz. Lazer ışık yoluyla dövmeyi silerken siz asit yöntemiyle sileceksiniz. Lazerle dövme silme 10 ayı bulurken asitten 3 ayda dövmnenizi silmesini beklemeyin. Sabırlı olursanız dövmenizi kesinlikle silersiniz. ama tekrar söylüyorum ki sabır en önemli şey. Acele etmeyin, hepinize dövmesiz mutlu seneler diliyorum.

2 yorum:

  1. Merhaba 5 seans lazere gittim daha sonra cilt yenilemeye devam ediyorum ama dövmem hiç gitmeyecek gibi acaba tca yı nasıl ve ne kadar kullanabilirim lütfen yardımcı olursanız inanın çok sevinirim

    YanıtlayınSil
  2. Merhaba 5 seans lazere gittim daha sonra cilt yenilemeye devam ediyorum ama dövmem hiç gitmeyecek gibi acaba tca yı nasıl ve ne kadar kullanabilirim lütfen yardımcı olursanız inanın çok sevinirim

    YanıtlayınSil

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.