26 Ağustos 2015 Çarşamba

Kaş Dövmesi

Kalıcı Makyaj


Kaşlara yapılan kalıcı makyaj uygulamasına kaş dövmesi deniliyor. Kalıcı makyajın en çok uygulandığı alanlar kaşlar, olmakla birlikte dudaklara, göz kenarlarına da uygulanıyor. Ancak kalıcı makyaj eşittir kaş demek yanlış olmaz. Kaş kontürü, kaş dövmesi, kıl kontür diye çeşitli isimlerle anılan bir çeşit dövme yaptırıyor kadınlar.


Kaş Kontürü


Kaş dövmesinin bir diğer adı kaş kontürü olarak geçiyor, bir dövme makinesi ile farklı çeşite boyalarla kaşlara şekil verme işlemi de diyebiliriz kısaca. Kaşlarınızda kalıcı bir biçimde yapılan bu işlemle bir çeşit kalıcı kaş makyajı yapılır. 

 

Kaş Dövmesi Nasıl YapılırKaşınıza verilecek model çizilir, bu modele onay vermenizden sonra kaş dövmesi için öncelikle kaşlarınız uyuşturulur ve model dövme cihazıyla deri altına işlenir. Model çizildikten sonra kaş dövmeniz var demektir. Bu arada ilk bir iki satteki uyuşukluk geçtikten sonra bir kaç gün kaşlarınıza iyi bakıp mikrop kaptırmamaya özen gösterin. Yabancıların conture olarak adlandırdığı bu işlem, dövme olduğu için uygulama ve sonrası sterile edilmeli ve iyi bakılmalı. Uygulama sonrası bölgeye batikon sürebilirsiniz. Bepanthene ve antibiyotikli merhemler de kullanılabilir. Ayrıca işlem yapıldıktan sonra iki üç gün kaşlar yıkanmaz.

 

Kaş Dövmesi Fiyatları


Kaş kontürü de denen kalıcı makyaj yani kaş dövmesi genelde uygulamayı yapan kişinin işçilik ücretiyle fiyatlandırılır. Yani işlemin kullanılan boyalar harici bir maliyeti yok. Daha öncede yazdığım gibi her çeşit dövme uygulamasında iyi pazarlık iyi indirim getirir. Kalıcı kaş makyajı için ortalama olarak 75 lira ile 400 lira arasında değişen fiyatlar istenir.

 

Kaş Dövmesi Yaptıranlar


Her dövme gibi kaş kontürü veya kalıcı makyaj da ani kararlarla yaptırılıp pişman olunan işlemlerdir. Bunun ilk nedeni yapılan işlem sonrası büyük çoğunlukla istenen sonuç alınmaz. Bu dövme işleminde kullanılan alet steril olmazsa çeşitli hastalıklar kapma riskiniz olduğu gibi, kaşlarınıza iyi bakamazsınız iyi sonuçlar çıkmaz. İnternette konuyu araştırdığımda kaş dövmesi yaptıranların yorumları genelde iyi değildi.


Eğer kaş dökülmesi veya bir hastalığınız yoksa, kaşlarınızın çıkmaması gibi bir durumla karşılaşmıyorsanız kaş dövmesi yaptırmayın, çünkü yakından bakılınca hemen görülecek bir uygulama bu ve sizi bir süre sonra rahatsız edecektir.

Kaş Dövmesi Zararları


Kaş kontürünün zararlarını da anlatalım. En önemli durum genelde yaptırılan uygulamanın iyi sonuç vermemesidir, bir kaç gün geçtikten sonra yaptıran insanlar genelde pişman olurlar. Kaş kontürü yaptırdığınız stüdyo iyi steril olmazsa aids dahil çeşitli hastalıklar kapabilirsiniz. Ayrıca enfeksiyon kapmanız durumunda kaşlarınızda ciddi anlamda bir dökülme yaşayabilirsiniz. Kaş küsmesi denen durum da çok sık karşılaşılır. Ayrıca kaş dövmesi yapılan boyanın kalitesi de çok önemli, ancak bu konuda bir uzman bulamazsınız ki derinizin altına bir boya enjekte ettiğinizde bu boyanın sağlığa zararları uzun zmaanlarda açığa çıkar. Yani kendinizi zehirlemeyin. Ayrıca her türlü uygulama dinen caiz değil. 


Kaş Dövmesi Sildirme


Kaş dövmesi de diğer dövmeler gibi silinebilir ancak sizi baya bir uğraştırır. Kaş dövmenizi silmek için TCA asit kullanabilirsiniz. Genellikle kaş bölgesi hassas olduğu için maksimum %25 tca asitle kaş dövmesini silebilirsiniz. Kaş dövmesi silme işlemi en az üç ay süren bir işlemdir.


Kaş Dövmesi Nasıl Silinir

 

Kaş dövmesi silmek için %25 tca'yı kaş dövmesinin üzerine kulak çubuğu yardımıyla sürüp, 1 dakika sonra bölgeyi bol suyla yıkayınız. İşlem ayda bir yapılır ve en fazla 4-5 ay içinde kaş dövmeleriniz silinir. Asiti sürdükten sonra bölgeye mümkün mertebe güneş göstermemek lazım ilkbahar, yaz ve sonbaharda güneş kremi kullanmalısınız. Uygulamadan sonra madecassol, e vitamini, çinko oksit, bepanten gibi kremleri sabah akşam sürerseniz, asit uyguladığınız alanlarda soyulma daha hızlı olur. 

Kaş dövmesi ve kaş dövmesi sildirme ile ilgili yazım burada bitiyor, konuyla alakalaı olarak dövme silme yazıma bakabilirsiniz. Sorularınızı yorumlar aracılığıyla sorabilirsiniz. Ayrıca yazıyı sosyal medyada paylaşırsanız sevinirim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.