5 Ağustos 2015 Çarşamba

C Vitamini Saç Bakımı


Saç Bakımında C Vitamini 

Saç boyasının akıtılmasında kullanılırken saç bakımında kullanımı pek bilinmeyen bir vitamindir c vitamini. Son yıllarda bilinirliği artmış, saç derisinde önemli faydaları olduğu görülmüştür. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de c vitamini kullanılan bir vitamindir. Örneğin saç beyazlamasına karşı c vitamini birebir kullanabileceğiniz bir vitamindir. 

C vitamini genetik saç dökülmesini engellemez ancak C vitamini eksikliği saçtaki kan dolaşımını azaltacağı için saç uzamasını geciktirir, saç köklerinin zayıflamasına ve saç dökülmesine neden olur.

Saç Dökülmesi C Vitamini 


Kıl köklerinin zayıflaması saç dökülmelerine neden olur. Saçlarınız dökülüyorsa, kıl köklerinin beslenmesine gerekmektedir. C vitamini saç dökülmesinde kıl köklerini beslemek için kullanabileceğiniz bir vitamindir. C vitamini sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir.

Saç Rengi Açma C Vitamini 


Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak isterseniz c vitamini tam size güre. Bolca c vtamini, karbonat, keratin ve b5 vitamini kullanarak yapacağınız bakımlar hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızdaki yıpranmayı engelleyici bakım yapacaktır.

Saç Beyazlaması C Vitamini 


C vitamini melanin salgılanmasını normale döndüren saç beyazlamasına karşı bir vitamindir. Saçlar rengini veren melanini yeterince üretemezse saçlar beyazlar. Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olur. Saç beyazlamasına karşı c vitamini gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerini de kullanabilirsiniz. Bakır da saç beyazlamasına karşı oldukça etkilidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.