18 Haziran 2015 Perşembe

Saç Bakımında A Vitaminli Yağ

A Vitamini ve Saçlar


A vitaminin saçlarda en önemli etkisi, sağlıklı uzamaya katkıda bulunmasıdır. Yağda çözülebilen ve bu nedenle vücutta depolanabilen A vitamini en çok yumurta sarısı, ıspanak ve patateste bulunur. Saçların yanı sıra sağlıklı bir cilt ve tırnaklar içinde önemlidir. Kemik büyümesine yardımcı olur, sinir liflerini çevreleyerek koruyucu bir kılıf görevi görür.

A vitamini eksikliği saçlarda dökülme ve saç derisinde aşırı kuruluğa açabilir. Kuruyan saç derisi saç köklerini ve saç tellerini zayıflatır, uçların daha fazla kırılmasına yol açar. Genellikle gündelik gıdalarla yeterli miktarda alınan a vitaminini takviye etmek için yağ formunda olan ürünlerinide kullanmak etkili sonuçlar göstermektedir.

A Vitaminli Yağ


Az önce bahsettiğimiz gibi yağda çözülen bir yapğıya sahip olan A vitamini bu özelliğiyle saç ve cilt bakımında da etkili bir bakım uygulaması olarak kullanılmaktadır. Yapısı hafif macademia, susam vb yağlarla kullanımı ideal olan a vitamini hem bahsi geçen yağların emilim gücü hemde taşıdıkları vitamin özelliklerine A vitaminin etkisinin eklenmiş olmasıyla çok güçlü bir koruyucu ve güçlendirici özelliğe kavuşmaktadır.

Saç Dökülmelerine Karşı En Önemli Koruyucu


A vitamini önemli bir antioksidandır ve saç dokusu ile parlaklığını koruması ile tanınır. A vitamini saçlarınızı, çevre etkisi ile vücuda alınan serbest radikallerin saldırılarından korur ve saçı kökünden sonuna kadar kuru hava etkisine karşı koruyan, saç derisinde oluşan sebum maddesinin üretimine katkıda bulunur. Bunun dışında A vitamininin, saç dökülme etkisi taşıyan stresle mücadele konusunda önemli bir yeri vardır.

Cilt bakımında özellikle yüksek dereceli peeling uygulamarı sonrasında cilt dengesinin sağlanması açısından önemli bir tedavi destekleyicisi olan A vitaminli yağ, özellikle saç bakımında protein sentezini tetiklemesiyle dökülme sonunlarına karşı etkili bir bakım uygulamasıdır.

 

A Vitamini İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır


A vitamini özellikle saç derisi bakımda kullanılır. genellikle kullanım amacı saçların hızlı uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini azaltmaktır. A vitamini saç telleri üzerinde etkisi olmayan bir vitamindir. Dolayısıyla saç derisine uygulamalısınız.
Saç Uzatmada A Vitamini Kullanımı

Saçları oluşturan proteinlerin başında keratin gelir, daha önceki yazılarda a vitaminin proteinlerin işlevini arttırdığından bahsetmiştik. Kükürt, argerilin, keratin, çinko oksit ile birlikte a vitamini kullanımı saç uzamasına yardımcı olur. Saçlar proteinel yapılardır ve keratin isimli proteinden oluşur, dolayısıyla keratin oluşumunu arttıran kükürt ile birlikte a vitaminli yağ kullanımı saç uzatma sürecini oldukça hızladırır.

Saç Dökülmesine Karşı A Vitamini Kullanımı


Saç dökülmesi porblemlerinde a vitamini kullanımı kıl köklerini besleyici etkileri için kullanılır. A vitamini özellikle diğer vitaminler, keratin argerilin, vb ile birlikte kllanıldığında saç köklerini besleyerek saçlarınızın dökülmesini engeller. Saç dökülmesi sorunları için a vitaminli yağ kullanabilirsiniz.

A vitaminin saçlarda en önemli etkisi, sağlıklı uzamaya katkıda bulunmasıdır. Özellikle, soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş yapısı ince yağlarda çözülme rahatlığıyla hem cilt hemde saç bakımında kullanılan bir ürün haline getirilen A vitaminli yağ özellikle saç derisine uygulandığında tam anlamıyla dökülme karşıtı bir bakım uygulaması olarak ortaya çıkmaktadır.

doakimya.com dan rahatlıkla erişebileceğiniz ve macedemiz yağı ile çözülerek bakım uygulamaları için ideal forma getirilmiş olan A vitaminli yağınız , bir kaç damlasını parmak uçlarınızla hafif masaj haretleriyle saç derisine yedirmek suratiyle uyguladıktan sonra, hava almayacak biçimde bone vb. birşeyle  15 dakika kadar beklettikten sonra yıkamanız yeterli olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.