24 Aralık 2014 Çarşamba

Zayıflamak İsteyenlere Altın Kurallar


Zayıflama Kuralları


Zayıflama kuralları ve tavsiyelerini içeren yazımızın size faydalı olmasını umuyoruz. Zayıflamak isteyen hanımlar genellikle olumsuz diyet yollarına başvurmaktadır. Bu nedenden dolayı pek çok kişi umudunu kaybetmektedir ve daha büyük sorunlar ile karşılaşmaktadır. Zayıflamak isteyen kişiler için bir çok diyet programı önerilir ancak bu diyet ve zayıflama yollarına başvurmadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. İşte zayıflamak için altın kurallar;

Zayıflama işlemini gerçekleştirmeden önce ne kadar süre içerisinde ne kadar kilo vereceğinizi hesaplamanız ve doğru olarak uygulamanız gerekmetedir. Normal bir vücudun günlük vermesi gereken kilo kaybı yarım ve 1 kilo olarak değişmektedir.


Kişisel Diyet


Herkesin uygulayacağı diyetler farklılık göstermektedir ve herhangi bir standart bulunmamaktadır. Pek çok kişinin yapmış olduğu hatalarda burada belirmektedir. Her diyet, kişiye özel hazırlandığı zaman fayda vermektedir. Çünkü her bireyin metabolizma ve vücut değerleri bir değildir.

Diyet yaparken kesinlikle yemek yememek gibi bir hataya düşülmemelidir. Yenilecek olan gıdalar azar azar ve sıklık ile tüketilmelidir. Genelde diyet yapan bireylerin tüm gün boyunca aç kalıp metabolizmalarını zayıflattığı görülür ve bu oldukça yanlıştır-fayda sağlamamaktadır.

Diyet Öğünleri


Uzmanların açıkladıkları diyet yöntemlerinde yemek öğünlerinin genellikle 6 olduğu görmekteyiz. Bunlar 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak değişmektedir. Bunu yaparken kesinlikle öğün atlamamalısınız ve sürekli olarak uygulamalısınız. Öğünlerde yemek yerken genel olarak ana öğünlerde sebze ve sağlıklı yiyecekler ile beslenilmeli ara öğünlerde ise vücudun kaybettiği kan şekerinin yerine gelmesi için meyve tüketilmelidir.

Diyet içinde her besin grubunda bulunan besinler dengeli bir şekilde dağıtılmak koşulu ile tüketilmelidir. Belirli bir besin grubu sürekli olarak tüketilmemelidir. Her öğünde farklı besin gruplarına yer vermeli ve az az yemelisiniz.

Yemek saatlerini sürekli olarak aynı zamana ayarlayın ve aksatmadan yiyin. Sabah kahvaltısına kesinlikle katılın ve ara vermeyin. Akşam yiyeceğiniz yemeği saat 7 den önce tüketin ve yağlı gıdalara yer vermeyin.

Zayıflama ve diyet kurallarına ilişkin yazımızı beğendiğinizi umuyoruz. Sizde değerli görüş ve önerilerinizle yazımıza yorumlar yapabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.