22 Aralık 2014 Pazartesi

Yaz Yemekleri ile Gelen Kilolara Çözüm


Yaz Yemekleri ve Alınan Kilolar


Yaz yemekleri ve kilolar ayrıca yemek kalorileri hakkında bilgilendirici bir yazı hazırladık iyi okumalar.

Yazın gelmesi ile kızartma sezonu da açılmış oldu. Yapacağınız tüm kızartmalar size kilo olarak dönecektir Bunu unutmayın. Ama hem kızartma yapalım hemde kilo almayalım derseniz işte size işin püf noktası. Kızartmaları bol yağlı yaparsak yağı kızarttığımız patates kabak patlıcan emer. Bir patlıcan 15 kalori ise yağda kızartırsak 150 kalori olur. o y üzden kızartmaları çok az yağla kızartmanız gerekiyor. İdeali bir kaşık zeytinyağıdır. Bunun teknolojisi çıkmış çok az yağ ile kızartma yapmak artık mümkün olmuştur Patates salatası yaparsanız içine yumurta koymayın patates üstüne protein koymayın. Bu şekilde hem dengeli beslenmiş olursunuz hemde kilo almamış olursunuz.Maden Suyu Zayıflama


Maden suyu tansiyon yüksek değilse 2-3 şişe içebilirsiniz. ama meyveli içmeyin. Maden suyuna birkaç damla tatlandırıcı ve istediğiniz kadar limon sıkabilirsiniz. sade soda alın içine limon sıkın tatlandırıcıda atabilirsiniz Böylece daha lezzetli ve sağlıklı şekilde içmiş olursunuz.

13 ayda çikolata yemeden ve günde 6 saat spor yaparak 60 yaşında kilo verebilirsiniz. Yapacağınız spor 3,5 saat yürüyüş ve 2,5 saat yüzme olabilir.

Hamburgerler ve patates kızartması


1 kilo yağ atmak için 7777 kalori yakmanız gerekiyor. Buda 10 tane hamburger menüye eşittir Bu ürünleri tüketirken buna özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca diyet yaparken her hafta tartılmayın bir hafta kilo verdim bu hafta niye vermedim diye üzülmeyin metabolizmanız durmaz bir hafta kilo verebilir bir hafta vermeyebilrisiniz kimsenin kilosu ile yarışmayın. Herkesin kilo verme özelliği farklıdır. Alkollü içeceklerin 4 bardağı bir bardak zeytin yağına eşittir Bu yağda sizin bir günde alacağınız kaloriye eşittir o yüzden 4 bardak alkol aldıktan sonra aldığınız her gıda size kilo olarak dönüş yapacaktır. Bunu unutmayın.

Sabahları bir tatlı kaşığı çörek otu zayıflatıyor kalkar kalkmaz alabilrisiniz Enginarın haşlanmışın kalorisi çok düşüktür.

bir çorba kaşığı zeytin yağı ve enginar ile zayıflayabilirsiniz. Ananas kilo vermek için çok önemli, ananas bağırsakları çok iyi çalıştırır. Günde 3 porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

Kirazı yerseniz sapına dönme olayı yoktur fazla yememek gerekiyor kirazın kalorisini azaltmak için avuç dolusu kadar yiyebilirsiniz. Fazla yememek gerekiyor bu yediğiniz bir avuç kiraz bir porsiyondur. Yeşil erik şişmanlatıyor özellikle tuzla birlikte tüketmeyin, çünkü aşırı tuzla birlikte tüketilen yeşil erik insan bünyesinde dengeleri bozuyor.

Yazımızın sonuna geldik. Sizde değerli görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilir, sosyal medyada yazıyı daha fazla insana ulaşması için paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.