28 Aralık 2014 Pazar

Yataktan Yorgun Kalkmamızın Sebebi

Yataktan Yorgun Kalkmamızın Sebebi
Sabah tutulması derin gerilme ihtiyacı yataktan sanki gece boyunca taş taşımış gibi kalkmaktır. Bu durum gece boyunca kalitesiz bir uyku uyumuşuz demektir. Sabah rahat kalkmak için gece iyi uyumak gerekiyor. Bu durumda işin sırrı gece yatarkendir. Bunun içi uygun bir yatak çok önemlidir. Piyasada bir çok yatak vardır. Yatak seçerke dikkat etmesi gerekenler yaylı yataklar vücuta şekline verirler piskos yataklar omurganızın şeklini alır.

Yatak seçimi omurga sorunları varsa ona göre yapmak gerekiyor. Eğer eğrilik varsa sert yatakları tercih etmek gerekiyor.


Yastıkla Yatmak Doğru MuBir miktar yastık kullanmak gerekiyor. Çok yüksek veya çok alçak olmamalı. Özelikle ense boşluğunu desteklemeemiz gerekiyor. O yüzde yastıksız yatmak sağlıklı değildir. Yastığın omuzlara mutlaka değmesi gerekiyor. Sırt üstü yatarken ayakta durduğumuz pozisyonla aynı şekilde olması gerekiyor. Yan yatarken de omuz boşluğunu dolduracak şekilde olmalıdır.


Bunun dışında ortamın ısısı hava ışık çok önemlidir. Yatak odasının ısısı 18 derece olması gerekiyor. Neminde %50 olması gerekiyor.


Yan ve sırt üstü yatmak daha sağlıklıdır. Hamileler sol tarafa yatıp bacak arasına yastık konulması önerilir.

Yataktan Kaklmadan Önce Yapılması Gereken Hareketler


Sırt üstü yatarken dizlerimizi çekip sırtımıza elimizi koyup karın kasları ile baskı yaparak egzersize devam edelim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.