22 Aralık 2014 Pazartesi

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl YapılırYaşa Göre Cilt BakımıYaşa göre cilt bakımı yağlı cilt bakımı sivilceli cilt kuru cilt bakımı hakkında faydalı bilgiler içeren yazımız için iyi okumalar.


Günümüzde çok iyi bilinmektedir ki cilt bakımı yapmanın en önemli kuralı, belirli bir yaştan önce cildin hala genç olduğu dönemde cilt bakımına başlamaktır. Bu sebepten dolayı ergenlik döneminden itibaren düzenli olarak cilt bakımı yapmak 60 lı yaşların sonuna kadar sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.Öncelikle ergenlik çağında en çok karşılaşılan sorun cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Aşırı yağlı ve sivilce ile dolu bir cilde kesinlikle yapılmaması gereken şey sivilcelerin sıkılmasıdır. Sivilceleri sıkmak daha sonrasında tedavi edilmesi zor çukurların oluşmasına neden olacaktır. Sivilce izlerinin aktif bir şekilde tedavi edilmesi için öncelikle kimyasal peeling yapmak gerekmektedir.

Otuzlu Yaşlar Cilt Bakımı


Otuzlu yaşlar ile birlikte cildin yavaş yavaş esnekliğini kaybettiğini görebiliriz. Esnekliğin yitirilmesi cilde genel anlamı ile zarar vermez ama bu konuda önemli bir cilt bakımı yardımcı takviyesine ihtiyaç doğar. Bu yardımcı tabi ki sudur. Cildin nem seviyesini gün geçtikçe yükseltmek gerekmektedir. Bu konuda yapılması gereken en önemli şey günde 1.5 litre su tüketmektir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bu rakamı biraz daha artırmanın hiçbir zararı olmayacaktır. Su tüketimi bu sebepten dolayı büyük bir önem taşır. Aynı zamanda günlük olarak cilt bakımı sağlayan kremlerden de yoğun olarak kullanmak gerekmektedir. Cilt serumları kullanabilirsiniz. Özellikle yağ içermeyen cilt serumları sıklıkla kullanabileceğiniz ürünler arasındadır.

Kırklı Yaşlar Cilt Bakımı


Kırklı yaşlarda daha doğrusu otuzlu yaşların ortalarından itibaren kırışıklık oluşumları gözlemlenebilir. Bu durum oldukça normaldir. Kırışıklık meydana geldiği zaman yapılması gereken en önemli şey cildi yenileyen bazı bakım kürlerini düzenli olarak yapmaktır. Bazı durumlarda botoks ve ameliyat ile yüz gerdirme işlemine de başvurulabilir. Ama günlük düzenli olarak cilt bakımı yaptırmanın yeri tabi ki çok farklı olacaktır. Kırışıklık önleyici serumlar kullanabilirsiniz, piyasada oldukça pahalı satılan bu ürünlerin alternatifi olan ve etkili kırışıklık serumları bulabilirsiniz. örneğin doa kozmetikte güzel alternatifler mevcut.


İçinde bulunduğumuz çağ içerisinde kırklı yaşlara gelip de cildinde kırışıklık oluşumu gözlemlenmeyen bir bayana rastlamak mümkün değildir. Özellikle bu olayın normal olduğunu kabul etmek bu duruma uygun olarak hareket etmenin de büyük bir önemi bulunmaktadır.

Ellili Yaşlar Cilt Bakımı


Bu şartlarda düzenli olarak bakımı yapılan ciltlerde kırışıklığın ve yaşlanmanın etkilerinin ellili yaşların sonuna kadar ertelenebileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Yaşlanmak normal bir olaydır. Cildinize özen göstermelisiniz, bu yaşlarda cildin yapısı bozulacağı ve aktivasyonu düşeceği için baobab yağı gibi yağların kullanılmasında fayda vardır.


Cilt bakımı yazımız burada bitiyor, sizde görüş ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilirsiniz, yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Teşekkür Ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.