22 Aralık 2014 Pazartesi

Yaralanmalar Cildi Nasıl EtkilerYaralanmaYaralanma nedir, yaralar nasıl iyileşir çabuk yara iyileştirme hakkında bilgiler verdiğimiz yazımız için iyi okumalar.


Birçok temel cilt sorunu kronik olmasına rağmen ciltte meydana gelen yaralanmalar ve etkileri cildimizin yeniden yapılanma gücü sayesinde geçici olarak adlandırılabilir buna rağmen bazı çok ciddi yaralanmalar için de kalıcı izler bırakabilir kalıcı renk değişmeleri cilt dokusunda kalıcı hasara neden olabilir ayrıca cilt yaraları yavaş iyileşebilir ve temel bazı ilaçlar aynı iyileştirici etkiyi yapmayabilir.


Cilt Yarası Nasıl İyileşirCilt yaralandığında bağışıklık hücreleri süratle yaralanmanın olduğu yere koşarlar patojenik bölgeyi işgal ederler. Zarar görmüş dericilerin onarmaya başlarlar bölgedeki kan pıhtılaşma arak koruyucu bir kalkan oluşturur. Deri hücreleri kolojen üretmeye devam eder ve yarayı dolduracak bir doku oluşturur ve yara kendi kendine iyileşir. Yaralanmalardan bazıları şunlardır su toplamaları küçük yanıklar ezikler kesikler sürtünmeden oluşan hafif yaralar cilde darbe sonucu oluşan küçük delinmeler birçok kesikli sürtünmeden oluşan yaralar kendi kendini iyileştir.

Yara TedavisiÇok acı veren ve enfeksiyon kızarıklık kabarma dokununca duyulan acı ve benzeri oluşmuş aralar veya derinin iyice iç katmanlara işlemiş yaralar ciddi güneş yanıkları delik açan yaralar tıbbi tedavi gerektirir. İyileşme süreci kısa olmayabilir bir yara izinin iyileş geçmişinde oluşmuş yaranın lokasyonu ve sertliği önemlidir bununla beraber nasıl tedavi edilmiş olduğu ve cildin yaralara karşı olan hassasiyetimi önemlidir iyileşme süreci kişinin sağlık durumuna cinsiyetine ne olursa olsun yaşlandıkça uzamaktadır.


Yaralarla ilgili yazımız burada bitiyor sizde görüş ve fikirlerinizle yorumda bulunabilir, yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.