22 Aralık 2014 Pazartesi

Vücut İçin Bitkisel YağlarVücut Yağıtibbitedavi.com olarak sizin için vücut yağları hakkında bir yazı hazırladık, bu yazımızda vücut için kullanılan yağlar, aromaterapik yağların etkileri, hindistan cevizi yağı, baobab yağı ve jojoba yağından bahsedeceğiz, iyi okumalar


Vücut yağları, cildimizi pürüzsüzleştirme ve ona kadifemsi bir doku kazandırmalarını yanı sıra bakım da yapıyor. Tek bilmeniz gereken ise hangi yağların hangi vücut bölgelerinde etkili olduğu…İnanılmaz ama gerçek; yağlar yağlara karşı savaşıyor. Örneğin biberiyeden elde edilen biberiye yağı etkisi selüliti azaltmaya yarıyor. Masaj sırasında yağları cilt altındaki hücrelere hapsediyor ve yukarıya doğru baskı yapıyor.

Selülit YağıAynı etki üzüm çekirdekleri ve portakaldan elde edilen yağlar için de geçerli. Kan dolaşımını harekete geçirici mini bir masaj kombinasyonuyla selülitlerin cilt yüzeyindeki kötü görüntüsünü yok etmek elinizde. Peki nasıl? Önce sorunlu bölgeye bir miktar yağ sürülüyor ve yumuşak parmak hareketleriyle cilt yüzeyine dağıtılıyor. En sonunda cilt bölüm bölüm işaret parmağı ve başparmak arasına alınarak yukarı çekiliyor. Bu küçük baskılar dokuların gevşemesine sağlıyor, lenf akışı aktifleşiyor ve yağ oluşumu engelleniyor.

Vücut Yağı Kullanımı


Masajın ardından bir de bir saat boyunca lenf drenaj yapmanız mümkün olursa bacakları, karın bölgesini ve popo bölgesini belirgin bir şekilde güçlendirebilirsiniz. Bunun için bacaklarınızı ayak bileklerinizden itibaren kalçanıza kadar stretch filmle bandajlamanız gerekiyor. Yağ ve sıcağın kombinasyonu drenaj etkisi yaparak yağ hücrelerinin oluşunu engelliyor. Soğuk preslenmiş hindistan cevizi yağıyla yapılan masajın ise toksin atıcı etkisi bulunuyor.


Bunun alacağınız yağı ısıtın ve tüm vücudunuza sürün. Beş dakika etki etmesini bekleyin ve daha sonra duş alarak iyice temizleyin. hindistan cevizi yağının bileşimindeki yağ asitlerinin en büyük özelliği ciltteki toksini atması ve ardından vücudu yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirmesi. Hindistan cevizi yağının katı olmasına özen gösterin.
Aromaterapik Yağlar


Tek başına ya da günlük bakım altına uygulanan yağlar, cildi besliyor ve sakinleştiriyor. Bileşimindeki anti-aging etkisi ise hücre aktivasyonunu harekete geçiriyor, serbest radikallerden koruyor, enerji veriyor.


Bitkisel yağlar cilt yaşlanmasını da, belirgin bir şekilde geciktiriyor. Bunun en büyük nedeni bakım yapan yağların destilasyonla kazanılan konsantre özlerinin cilt tarafından tamamen emilerek dokulara dek nüfuz etmeleri ve orada yenileyici etkilerini göstermeleri. Örneğin papatya yağı vitamin açısından zengin içeriğiyle serbest radikallerle savaşırken hücre yenilenmesini sağlıyor.


Jojoba, ve baobab yağları ise gerginlik kazandırıyor ve cildi derinlemesine nemlendirici etkisi bulunuyor. Ayaklardaki yorgunluğu alırken aynı zamanda stresi de yok eden aromalı yağlar ise hem cilt hem de solunum yolları üzerinde etkili. Banyo suyuna damlatılan birkaç damla, hem cildi ferahlatırken hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Eğer stresten kurtulmak istiyorsanız, o zaman güzellik ritüelinizi aromatik yağlarla tamamlamalısınız. İster masaj yoluyla ister banyo suyuna eklediğiniz birkaç damla esansiyel yağ, hem bedeninizi hem de ruhunuzu canlandıracaktır.


Bu ve diğer yağları www.doakozmetik.com adresinden orjinal ve güvenle temin edebilirsiniz.


yazımıza görüş ve önerilerinizle katkıda bulunabilir yorum yapabilir, yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.