22 Aralık 2014 Pazartesi

Uçuk İle İlgili Bilgiler

Uçuk İle İlgili Bilgiler


Zaman zaman sağlıklı olan kişilerinde başına gelebilecek ve toplum içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur dudaklardaki uçuk.


Uçuk çok şiddetli ise kesinlikle doktor kontrolü altında tedavi edilmelidir. Yani yapılacak en doğru en kısa zamanda uzman hekim tarafından tedavi edilmesidir. Uçuk viral bir rahatsızlıktır. Virüs yolu ile vücudumuza zarar verdiğinden ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle tedavi edilmezler. Göründüğünüz doktor uçuk virüsünü zayıflatacak ilaçlar ile uygulama yapacaktır. Bu ilaçlar krem ya da hap olabilir. Baş ve göz bölgesindeki uçuklarda kesinlikle uçukla oynanmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Uçuk beyine giden damarlara zarar verebilir. Göz çevresinde ise göze sıçrayarak görme kaybına neden olacak kadar hasar verebilir.Uçuk TedavisiUçuk tedavsinde ilk üç gün çok önemli bir süreçtir. Bu süreçte ilk üç gün içerisinde haplar oldukça etkilidir. Ancak üç gün sonunda haplar tedavi için bir opsiyon olmaktan çıkacaktır.


Çok şiddetli olmayan hafif seyreden ve tekrarlayıcı olan uçuklarda ise genellikle pomat ve kremlerle tedavi yapılmaktadır.


Bunların yanı sıra hafifletici olarak su birikimini engelleyici, dezenfektanlar ve antibiyotikli kremler uygulanabilir. Ancak bu saydıklarımız yardımcı tedavidir.


Uçuk gibi durumlarda evvela bölgeyi korumalı ve zaman kaybetmeksizin tedavi olmalısınız. Uçuk hakkında bilgi verdiğimiz yazımız burada bitiyor, sizlerde görüş ve önerilerinizle bilgilerinizi yorum yaparak paylaşabilir, daha fazla insanı yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Umarız yazımız işinize yaramıştır. Yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.