22 Aralık 2014 Pazartesi

Ter Kokusuna Ev Yapımı LosyonTer Kokusutibbitedavi.com olarak sizin için terleme ve terleme sonucu oluşan ter kokusu ayak kokusu ve bunlara dair bir takım bitkisel tarifler içeren bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Ada çayı terleme sorunları için birebir çözümdür. İçebilir terleyen bölgelere sürerek terlemeyi azaltabilirsiniz. 2 litre suya bir tutam ada çayı biraz kaynatıp dinlenmeye bırakın daha sonra terleyen bölgeye sürün böylece terleme azalır bu hazırlandığınız solüsyonu 2-3 gün kullanabilirsiniz.Bir tatlı kaşığı ada çayı bir fincan suya dökerek içebilirsiniz. Ada çayı hamilelerde dikkatli kullanması gerekiyor. özellikle ilk 3 ay içmeyin.


Bir litre suya dilimlenmiş salatalık bir tutam nane bir iki limon kabukları ile birlikte bir tutam maydonoz 4-5 karanfil koyup karıştırıp bir gün boyunca içebilirsiniz içinde şeker yok zarar verecek bir durum yok ve en önemlisi beden kokusunu temizleyecektir.

Ayak Terlemesi ve Ayak Kokusu2 litre su içine bir bardak sirke koyun bu sirke bakterileri azaltır ayrıca içine biraz glikolik asit %25 çözeltisi ve şap ilave edin ve karıştırın ayağınızı içinde 15 dakika bekletin durulayın ve iyice kurulayın. Ayak terlemesini önlemek için ayağınızı nemli tutmayın. Yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın.

Koltuk Altı 


Bir bardak sirkeyi bir bir bardak suya ilave edin, içerisine %40 laktik asit ve şap ilave edin havlu ile terleyen yerlere sürün Bu yaptığınız işlem sizin gün boyu koltuk altınızın aşırı terlemesini önleyecektir. Koltuk altınıza cilt şapı sürebilirsiniz, şap iyi bir deodoranttır. Piyasada doğal deodorant diye satılan şeyler cilt şapıdır.


Yazımız burada bitiyor, sizlerde terleme ter kokusu ve ayak kokusu hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorum olarak belirtebilir, yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.