28 Aralık 2014 Pazar

Solunum Rahatsızlığınız Ortopedik Rahatsızlığa Dönüşebilir

Solunum RahatsızlığıEğer solunum rahatsızlığınız varsa zamanla bu hastalığınızın ortopedik bir hastalık olan güvercin göğüsü ismi verilen hastalığa dönüşebilme ihtimali söz konusudur. Güvercin göğüsü hastalığını tanımlayacak olursak eğer göğüs kısmındaki kemiklerin zaman içerisinde şekil bozukluğu oluşarak öne doğru çıkıntı almasına güvercin göğüsü denilmektedir. İngilizce "pigeon breast disease" olarak bilinir. En belirgin özelliği solunum hasalarında görülmesidir. 

Solunum hastası olmayan insanlarda da bağlı bir neden bulanamayacak bir şekilde çıkabilmektedir. Solunum rahatsızlığı çeken hastaların nefes ritim bozukluğu varsa sürekli derin nefesler almak veya geçişli nefesler almak gibi bu hastalığı tetikleyen unsura sahipler demektir.


Ortopedik Rahatsızlık


Göğüs kemiklerimiz bazen olduğundan farklı şekilde gelişme gösterebilirler buda bu hastalığın oluşuma zemin hazırlayan ana aşamamızdır. Hastalığın en belirgin özelliği göğüs kemiklerinin normal gelişme evrelerinin dışında ve yanlış pozisyonda gelişmeleri ile başlamaktadır. Hastalığın adınında alma sebebi gibi kuş göğüsünü andıracak şekilde ileriye doğru çıkıntılar oluşmaya başladığı görülebilmektedir.

 

Tedavi


Hastalığın en belirgin özelliği budur.Aslında bu ortopedik rahatsızlığı diğer ülkelere nazaran Türkiyede gençlerden çok çocuklarda rastlandığı görülmektedir. Hastalığını tedavi işlemi sizi ne kadar bu hastalığın etkilediğine göre değişmektedir. Eğer çok çok bir sorun yanşanmamışsa herhangi bir tedavi gerektirmez. Fakat fonksiyonlarınızı engelleyecek kadar ilerlemişse eğer o zaman tek çaresi ameliyat masasından geçmektedir. Ameliyat net bir şekilde sonuç vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.