22 Aralık 2014 Pazartesi

Siyah Nokta MaskesiAkne Siyah Noktalar Lekeler Sivilcler İçin El Yapımı Güzellik SırlarıElma salatalık ve sütden yapılan güzellik seti,

Canlandırıcı salatalık maskesi,

Siyah noktalara sütlü maske,

Yüz lekelerine doğal krem,

Güzellik setinizi kendiniz yapın,

Siyah nokta


Siyah nokta neden oluşur. Her ciltde siyah nokta oluşmaz. Derimiz solunum görevi yaparken kişilerde farklılık gösterebilir. Yağlı ciltlerde daha fazla siyah nokta olur. Siyah noktanın tamamı temizlenemezse sivilce oluşur. Tırnaklarla sıkmamak gerekiyor çünkü daha da genişler. Siyah nokta kararmış cilt yağıdır.

Siyah Noktalara Sütlü Maske


1 kaşık süt

1 kaşık roz jelatin

kase

maske fırçası

mikrodalga fırın

Her gün bu işlem yapılmaz haftada bir gün yapmak gerekiyor.

Toz jelatin alıyoruz bir kaşık toz jeletine bir kaşık süt ilave ediyoruz mikro dalgada bir dakika bekletiyoruz. Burun üzerine ve ya çene üzerine uyguluyoruz. Sürelebilecek kıvamda olacak şekilde kullanmak gerekiyor. Fırça ile kontrol edip sürüyoruz 15 dakika bekletip soyulabilir bir maske haline gelecek ve kaldırdığımızda tüm siyah noktalar çıkacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.