22 Aralık 2014 Pazartesi

Sivilceleri Önlemek İçin Yapılması GerekenlerSivilceleri Önlemek İçin Yapılması GerekenlerSivilceler ve akneler özellikle bayanlar için baş belası durumlarından birisi. Sivilce oluşumunu önlemek ve kurtulmak için çeşitli yöntemleri sizin için araştırdık.

Çok gözenekli ve iyi temizlenmeyen ciltlerde siyah nokta ve sivilce oluştuğunu belirten uzmanlar, hem görünüm hem de sağlık açısından siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunun engellenebileceğini kaydetti.


Yağlı Ciltlerde Sivilce


Gözeneklerin açılması için ilk etapta gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak ya da dengelemek lazım. Yağlı ciltler daima su miktarı az olan ciltlerdir. Su miktarı az olduğu zaman ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli tabaka ile koruma faktörü oluşturması zorlaşır. Bu nedenle cildin yüzeyi dış etkenlerden zarar görür. O halde ciltteki su miktarı arttırılmalıdır.

Yağ ifrazatının yavaşlatılması, ciltteki su miktarının artırılmasıyla mümkündür. Sivilce oluşumunu engellemek ve var olan sivilcelerden kurtulmak için günde 2 litre su tüketmeye özen gösteriniz.

 

Sivilce Sıkmak


Sivilceleri sıkmayın, patlatmayın. Günde 2 defa, ılık su ile doğal sabun kullanarak yüzünüzü yıkayın. Ellerinizle yüzünüze masajlar yapın. Sonra bol su ile durulayın.

Gereksiz yere yüzünüze dokunmayın. Her dokunuş cildinizdeki bakteri sayısını artırır.

Vücudundaki sivilceler için terlediğiniz zaman duş alın. Terli cilt sivilceleri artırır. Bakteriler nemli ortamı sever. Nemli ve sentetik giysiler giymeyiniz.

Kozmetik ürünlerden uzak durun. Kimyasal maddeler kullanarak üretilen kozmetikler, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olur.

Sivilceye sebebiyet veren yiyeceklerden uzak durun. Kuru yemiş, turşu, asitli içecekler, işlenmiş, baharatlı ve yağlı gıdalar ciltte sivilcelenmeyi artırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.