22 Aralık 2014 Pazartesi

Selülit İçin Masaj YağıSelülit İçin Masaj YağıBu masaj yağı tarifini hazırlayıp düzenli uyguladığınızda selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülit İçin Masaj Yağı Malzemeleri
1 ölçü zeytin yağı

1 ölçü susam yağı

1 ölçü avokado yağı

10 damla portakal yağı

10 damla limon yağı

10 damla biberiye yağı

Selülit İçin Masaj Yağı Tarifi


Yağları temiz bir kap içinde karıştırın.Daha sonra bu karışımı hafifçe ısıtın, vücut ısısına yakın olması yeterlidir.

UygulanışıSelülit olan bölgeye ellerinizle yedirerek sürün ve iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak şekilde ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak en az 10-15 Dakika masaj yapın.


Masajdan sonra yağlı selülitli bölgenizi streç film ile sarın ve ter atmak için en az 20 dakika aktif spor veya egzersiz yapın.


En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovalayarak yıkanın.


Vaktiniz varsa bu işlemi sabah ve akşam, yoksa sadece Günde bir kez yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.