24 Aralık 2014 Çarşamba

Obezite Nedenleri ve Obezite Tedavisi

Obezite Nedir


Obezite nedenleri tedavisi çözümleri hakkında faydalı bilgiler içeren yazımızın size yararlı olmasını umuyoruz. Obezite fazla şişmanlık anlamı taşır. Alınmış olan kalori oranının yakılmış olan kaloriden daha fazla olması sonucunda meydana gelen bir tür metabolizma bozukluğudur.

Obezite Nedenleri Nelerdir
Obezite fazla yemek yemek ve yetersiz derecede yapılan hareketlerden ötürü vücudun yağ depolamasıyla meydana gelebileceği gibi hormon bozukluğu ve farklı ilaçların yan etkileri sebebiyle de olabilen rahatsızlıklardır.

Yapılmış olan araştırmalara göre şişman olan kişilerin daha hızlı yaşlandıkları, şeker rahatsızlığına, damar sertliği problemine, kalp rahatsızlıklarına, karaciğer ve safra kesesi hastalıkların, yüksek tansiyon sorununa, akciğer rahatsızlıklarına ve romatizma hastalıklarına neden olabilmektedir.

Sağlıklı bir hayat için aşırı kilo almaktan kaçınılmalı ve dengeli beslenilmelidir.

Obezite Nasıl Tedavi Edilir


Şişmanlık probleminden kurtulabilmek için yeterli ve dengesi beslenmeye özen gösterilmesi gerekir. İhtiyaç duyulandan fazlasını yememek ve bedensel yöntem hareketler yaparak metebolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamak gerekmektedir. Obezite rahatsızlığından kurtulabilmek için diyet esnasında yetersiz beslenmeye neden olan davranışlardan kesinlikle uzak durmak gerekir. Hormon bozukluğundan ve farklı ilaçların yan etkileri nedeniyle oluşan şişmanlık probleminde ise doktorun tavsiyeleri üzerine hareket etmek en doğrusudur.

Obezite tedavisi için mucize vaadinde bulunan zayıflama hapları ve çaylarının yerine uzman doktor ve diyetisyenlerden yardım alınması gerekmektedir.

Obezite ile ilgili yazımızın size faydalı olduğunu umuyoruz. Sizde değerli görüş ve yorumlarınızla sayfaya katkıda bulunabilir bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.