21 Aralık 2014 Pazar

Nasır Nedir Ayaktaki Nasırlar Nasıl Tedavi Edilir

Nasır


Nasır nedir nasır tedavisi ayak nasırları hakkında bilgiler içeren yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz.

Nasır aslında cildin bir savunma biçimidir derinin kendini sürtünmeden dolayı oluşan hasarlardan korunmak için ortaya çıkardığı çoğalıp kalınlaştığı bir mekanizma sistemidir. Nasır genellikle ayaklarda ve ellerde görülür çünkü en çok dış yüzeyler dış etkenlere temas eden yerler zedelenirler. El ve ayak tabanlarında nasırlar görülebilir.


Ayak Nasırları


Ayakta genellikle parmak aralarında sert nasır oluşabilir ayak nasırları yumuşak yuvarlak çıkıntı halindedir genellikle nasırın rengi beyaz olur ortalarında bir öz bulunur. Nasırın yanı sarımtırak olur ve eğer nasırlı bölgeye baskı uygulanırsa veya o bölge sürtünmeye devam ederse ağrı ortaya çıkar.

Nasır Tedavisi


Ayaklardaki nasırları gidermek için basit yöntemler ve çeşitli kremler kullanmanız fayda etmeyecektir. Doktorlar genelde nasırlar için uyguladıkları TCA (trikloroasetik asit) ile nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz. TCA ile nasırlı bölgeleri yakarak nasırları geçirebilirsiniz.

Ayrıca nasırlardan uzun vadeli kurtulmak istiyorsanız, shea butter yağı ile aspirini karıştırıp bir merhem elde ederseniz bu merhem nasırlı bölgeye akşamları uygulanarak zaman içerisinde nasırın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Nasır ayak nasırı ve tedavisi ile ilgili yazdıklarımız burada son buluyor. Sizde değerli görüş ve önerilerinizi yorum aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz, yazıyı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insanın okumasını sağlayabilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.