28 Aralık 2014 Pazar

Kulak Tansiyonu ve Baş Dönmesi

Baş Dönmesi Yapan Kulak Hastalıklarıİngilizce "ear blood pressure" olarak bilinir.

Kulağımız dengede çok önemlidir. iç kulakta meydana gelen sorunlar denge açısından önemlidir. %70 iç kulaktan kaynaklıdır.Bir çok kulak hastalığı baş dönmesi yapabilir.


Baş dönmeleri kulak sorununa bağlı olabilir. Vertigo testi bir şapka ve özel bir aletle yapılmaktadır. Hastaların genelde şikayeti gözleri kapatınca oluşan baş dönmesidir.


Baş DönmesiYediğimizin tuzun kulak tansiyonu üzerinde etkilidir. Tuzu kısıtlayarak tansiyonu düzenlemek gerekiyor. Tuzu fazla tüketirsek denge keseciğine ve işitme sinirine baskı yapıyor buda baş dönmesine sebep olabiliyor.

Kulak TansiyonuKulak tansiyonu yüksek işitme kaybı dış seslere karşı hassasiyet gibi belirtiler verir Kulak tansiyonu olan kişiler deniz ürünlerden hamur içlerinden uzak durması gerekiyor.


Stres kulak tansiyonunu yükseltiyor. Ekmek seçimi bu konuda çok önemlidir. baş dönmesi ne zaman bulantısı kusması kontrol edilemezse baş dönmesi hastası olduğunu gösterir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.