22 Aralık 2014 Pazartesi

Kozmetik Ürün Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerKozmetik ÜrünlerKozmetik ürün alırken nelere dikkat etmek gerekir, kozmetiklerin özelllikleri hakkında bilgiler içeren yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz, iyi okumalar.

Günümüzde belkide en çok rabet gören ürünler kozmetik ürünlerdir. Bu bağlamda raflarda ve reyonlarda bir çok ürün yerini almış çeşitli marklar piyasaya çıkmıştır. Bu ürünlerde görüldüğü gibi doğal ve yapay olmak üzere iki ürün piyasada bulunmaktadır.


Kimyasal maddeler ve yapay koku maddeleriyle sürekli bir birlikteliğin duyarlı kişilerde alerjik hastalıklara yol açtığı tespit edilmiştir. Doğal kozmetikler, formaldehit, benzoik asit, paraben ya da sentetik koruyucu bulunmaz. genelde saf uçucu yağlar koruyucu olarak kullanılır. Doğal kozmetikler cilde saçlara tırnaklara yani dış görünüşe sağlıklı bir durum kazandırır. Bu ürünlerin başında bitkisel sabit yağlar mumlar bitki özleri gülsuyu gibi kontrol altında yetişmiş maddelerden oluşur.

Doğal Kozmetik

 

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli durum ürünün ambalajında bulunan doğal mı yoksa organik mi olduğunu gösteren logolardır. Sertifikalı organik ve doğal kozmetikler de çevre kirliğine sebep olan insan sağlığına zarar veren sunni gübreler tarım ilaçları sentetik parfümler bulunmaz.

Avrupa birliği ülkerince kabul edilen doğal kozmetik şartları

 

Parafinlerin (parafinium likidium) mineral yağlar (vazelin) petrolatum olarak geçen vazelinin kullanılması yasaktır. Niozom lipozom pulirizomlar formülde yer almaz, sentetik koruyucu maddeler ve boya içeremez, sentetik çözücüler kullanılamaz, ürünün tam formülü ctfa ile belirtilir. Ambalajı çevre sağlığı için güvenli olmalıdır, ürün testleri hayvanlar üzerinde gerçekleştiremez, ölü hayvanlardan elde edilen maddeler kullanılamaz.

Yazımız burada bitiyor sizde görüş ve yorumlarınızla yazıya katkıda bulunabilir, daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.