22 Aralık 2014 Pazartesi

Kendi Yağınızla Genç KalınErken Yaşlanmatibbitedavi.com olarak cilt yaşlanması, erken yaşlanmaya karşı önlemler, cilt yağınız ve cilt bakımı ile ilgili yazı hazırladık iyi okumalar.


Yıllar geçtikçe yaşlanmanın da etkisi ile yüzün yumuşak dokuları kemiğin üzerinden aşağı doğru kayarken, deri altında destek görevi yapan yağ dokusu da hacmini gittikçe kaybediyor, tıp henüz sonsuz gençliğin sırrı bulunamadı ama yaşlılığı ertelemek için bazı çözümler mevcut. Eğer zamanında yani cildiniz henüz çok sarkmadan bazı önlemleri alırsanız yaşınızı biraz geriden takip etmeniz ve bakımlı bir cilde sahip olmanız mümkün.


Cilt YağıGençlik döneminden itibaren düzenli cilt temizliği, uygun nemlendiricilerin kullanılması, güneşin zararlı etkilerinden korunma gibi önlemleri alan kişilerde bile yılların etkisi görülmeye başladığında artık minik cerrahi müdahalelerin zamanı gelmiş demektir. “Yağ enjeksiyonu” bu işlemlerin ilk adımı olarak adlandırılabilir. Yüzde derin çizgiler, yanaklarda ve göz altlarındaki çöküklükler için ideal bir işlemdir. Çizgilenmeler çok derinleşmiş, deride kalıcı iz ve katlanma aşamasında ise görülen etki az olabilir ancak yine de bu bölgeye deri altından yapılan desteğin önemi büyüktür. Çünkü verilen yağın bir kısmı vücut tarafından emilirken aynı zamanda kollajen üretimi de artmaktadır. Üstelik yağ hücresi bir çeşit kök hücre gibi davranarak cildinizi gençleştirir, canlılık kazandırır. Araştırmalar enjeksiyonlu ve enjeksiyonsuz ciltlerin hücre yapısındaki farklılıkları göstermektedir.

Estetik Operasyon


Estetik nedenlerle de yapılsa bu girişim önemli bir işlemdir. Ameliyathane şartlarında yapılması gerekmektedir. Çoğunlukla lokal anestezi ve sedasyon altında; göbek, bacak içi, kalça gibi bölgelerde fazla olan ve çıkıntıya neden olan yağın, küçük bir delikten alınarak yüzde gerekli görülen yerlere verilmesi yaklaşık bir saatlik bir müdahaledir. İşlem sonrasında yüzde ödem, yağ alınan yerde de morluk olacaktır. Bunlar bir hafta ya da on gün kadar devam eder. Çalışanların bu süre içinde çalışmasına bir engel olmamasına rağmen görüntü nedeniyle dinlenmelerini önerilmektedir. Ödem hızla kaybolarak istenen dolgunluk ortaya çıktığında, yüzde istenen dinginlik sağlanmış olur.


Ayrıca belli yaştan sonra cildiniz için jojoba ve macadamia yağlarıyla cilt bakım yağları hazırlayabilirsiniz, bu yağlar cildinize oldukça uyumlu yağlardır.


Cildin Kendi yağıyla beslenmesi konulu makalemiz burada son buluyor sizde görüş ve yorumlarınızla katkıda bulunabilir yazımızı sosyal mecralarda paylaşabilirsiniz, teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.