22 Aralık 2014 Pazartesi

İyi Bir Cilt İçin Neler Yapılır

Cilt Bakımı
tibbitedavi.com olarak sizin için cilt bakımı nasıl yapılmalı, cilde iyi gelen yiyecekler ve ve cilt yapısı hakkında bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Güzel bir cilt için yeteri kadar antioksidan tüketilmesi gerekir. Ayrica alkol ve sigara kullanmamak cildin daha sağlıklı olmasını sağlamak için önemlidir. Cin ve votka gibi sert içkiler insülin seviyeleri yükseltir bu da cilt yapınızı bozabilir. Cildimiz en büyük organımızdır cildin çevre kirliliğine maruz kalmaması gerekir. Cildimiz dış dünyaya temas noktamızdır, bu yüzden havada bulunan tüm maddeleri geçirgen yapısı gereği emmektedir. Eğe kirli bir ortamda bulunursak o ortamda bulunan tüm maddeleri cildimiz emecektir. Bu tarz durumlarda cilt bakımıa ekstra önem vermek, cildi daha sık temizlemek gerekmektedir.


Güzelleştiren BesinlerCilt için bir diğer önemli husus beslenmedir. Güzel bir cilt için kan şekeri yavaş yavaş yükselmeli ve yavaş yavaş düşürülmelidir. Protein ve sağlıklı yağ cildi daha güzelleştirir. Trans yağlar ve kızartmalar cilt yapınızı bozabilir cildiniz için beyaz undan beyaz şekerden uzak durmamız gerekir. Antioksidan bir beslenme meyveler sebzeler bağışıklığınızı güçlendirir cilt yapınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Buğday çimi, siyah çekirdekli üzüm, yoğurt domates, sebzeler kuru soğan sarımsak pırasa karnıbahar zerdeçal tarçın somon balığı sardunya balığı kereviz havuç pancar bunlar cilt yaptınız için gerekli ve önemli besinlerdir.

Cilt Vitaminleri


Cildiniz için vitaminler lifler enzimler, taze meyve sebzelerde alabilirsiniz, portakal kivi biber soğan greyfurt gibi besinler cildinizin daha sıkı ve elastik olmasını sağlar.


Cilt ve beslenme yazımız burada bitiyor sizde değerli görüş ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.