22 Aralık 2014 Pazartesi

Güzel Kalmak ve Güzel GörünmekGenç KalmakGüzelleşmek için genç kalmaya çalışan kadınların bu amaç için yaptıkları hakkında bir yazı.


Genç kalmak güzel görünmek insan oğlunun geçmişinde olduğu gibi geleceğin de de olacaktır. Bu konuda insan oğlu bir çok uğraşıda bulunmuş yeni yöntemler bulmuş ve teknolojiyi bu konuda kullanmıştır. Eski çağlarda olduğu gibi günümüz de de bitkisel çözümler güzellik için çok yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu konuda kozmetik firmaları boş durmamış güzellik için gerekli yağları losyonları bitki özlerinde elde etmiştir. Bu kozmetik ürünler göreceli olarak faydaları ve zararları ile birlikte ticari kaygıların da ortaya çıkmasını sağlamıştır.Gelinen süreçte doğal ve organik bir çok etkenin yerini kimyasal maddeler almaya başlamıştır. kimyasal maddeler de özelikle koku ve renk veren raf ömrünü uzatan bir çok madde kullanılmış cilde verdikleri zararın yanında emilerek kana karışmaları sonrasında iç organlara bile zarar verir hale gelmişlerdir. Oysa ki doğal ve kimyasal madde olmadan hazırlanan maddeler insan doğasına uygun hiç bir yabancı madde içermeyen sağlıklı bir şekilde güzelleşme imkanı sunan doğal kozmetiklerdir.

Güzellik Kozmetik


Kozmetik ürünleri kullanırken eksik olan bir etken de bilgidir. insan sağlığı söz konusu olduğunda doğru ve yalın bir bilgi gerekmektedir. Ürünlerin üzerinde bulunan ambalajlar bu konuda yeterli açıklamayı yapmak zorundadır. Ürünleri açıklamaları bu bağlamda anlaşılır ve güven duygusunu içeren bilgilerle yazılmalıdır. Tüketici ürünü aldığında nasıl ve ne zaman ne şekilde kullanacağı konusunda şüpheleri olmamalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.