22 Aralık 2014 Pazartesi

Gür ve Alımlı Kirpiklere Sahip OlmakKirpik Bakımıtibbitedavi.com olarak sizin için kirpik bakımı, kirpik gürleştirme, kirpik uzatma hakkında bilgiler derledik iyi okumalar


Tüm bayanların arzusudur ok gibi uzun, gür ve alımlı kirpiklere sahip olmak.Sırf güzel gözükebilmek için her gün dakikalarca uğraşırlar kirpikleriyle. Sırf gözleri daha güzel gözüksün, daha çekici olabilsinler diye katlanırlar bu işleme. Kirpiklerinizi gürleştirmek hatta uzatmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.


Kirpik Uzatma


Bir cam kabın içine bir çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı kakao yağı, 1 çay kaşığı skualen ekleyip karıştırın. Başka bir kabı sıcak bir suyla doldurup,cam kabı içine oturtun ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Yapmış olduğunuz karışımı 15 gün boyunca temiz bir rimel kalemiyle kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kökten uca doğru olmasına dikkat edin. Her akşam yatmadan önce kirpiklerinize kulak çubuğu yardımıyla, shea yağı sürün böylece kirpikleriniz hem uzayacak hemde gürleşecek. Aman dikkat her iki işlemde gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.

Kirpik Gürleştirme


Eşit miktarda hint yağı ve badem yağı, saf e vitaminini ve b5 vitmini d-panthenol'ü bir şişede karıştırın. Daha sonra 15 gün boyunca aksatmadan yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün. Bu karışım kıl köklerinizi besleyecektir, böylece kirpikleriniz gürleşecektir.

Dikkat


Kirpik uzatıcı vb. isimlerle satılan ürünlere karşı dikkatli olun üzellikle lumigan gibi ilaçlar kullanarak kirpik uzatmaya kalkmayın, sonra görme kaybına yol açabilir ve kör olabilirsiniz.


Kirpik bakımı kirpik uzatma ve gürleştirme konulu yazımız burada bitiyor, sizde değerli görüş ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir, kirpik bakımıyla ilgili yazımızı sosyal medyada paylaşıp daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.