25 Aralık 2014 Perşembe

Günümüzün En Büyük Sorunu Kilolar


Kilo Sorunu


tibbitedavi.com olarak sizin için diyet kategorisinde kilo sununu irdeliyoruz. Kilo nedir, aşırı kilo sorunu nasıl oluşur, kilo sorununa karşı beslenme konulu yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz. Günümüzde aşırı kilo sorunları sağlık problemlerine neden olmaktadır. Kilonun en çok hayati organımız olan kalbe etki ettiği(kalp krizi, kalp yağlanması, kalp spazmı, kan yağlanması ile kalp çarpıntıları)bilinen bir gerçek. Kilo artışının da kişi başına ortalama olarak her geçen yıl artması, kötü bir gidişin olduğunu bizim yüzümüze vurmaktadır.Aşırı Kilo


Aşırı kilo sorunlarının başlıca nedeni iş yoğunluğu ve oturarak yapılan işlerin fazla derecede artmasıdır ki günümüz de işlerimizin %80 inden fazlasını masa başı işler oluşturmaktadır. Bunun yanında zaman yetersizliğinden, yoğunluktan ve gün geçtikçe hazıra artan alışkanlıktan yenen fast food yiyeceklerde şişmanlığı tetiklemektedir.

Peki fast food yiyecekler midir kilolarımızın sorumlusu? Tabi ki hayır. Hormonlar ile bezenmiş güzel görünümlü doğaldan uzak gıdalar, hazır besinler (mamalar, bisküviler, çikolatalar) vb. aşırı kiloya neden olmaktadır.

Aşırı Kilo ve Beslenme


Peki nasıl engel olabiliriz kilo problemlerimize? Her doktorun ağzından düşürmediği gibi düzenli spor yaparak. En azından gideceğimiz yerlere yürüyebiliriz. Yediğimiz besinlerin hazır gıda olmamasına daha fazla dikkat ederek, fast food ürünlerinden uzak durarak, duramıyorsak en aza indirgeyerek, besinleri mevsiminde yiyerek dolaylı olarak vücuda en az hormon alımını sağlayarak vücudumuzun kilo ayarını düzenleyebiliriz.

Aşırı kilo probleminin neden olduğu rahatsızlıklardan kaçınmak için dengeli beslenmeye özen göstermeli, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeliyiz. Öğün porsiyonlarını azaltarak, daha az yemek hazırlayarak hem israf etmemiş hem de aşırı kiloya neden olan faktörlerden kurtulmuş oluruz.

Umarız sizin için faydalı bir kilo ve beslenme yazısı olmuştur. siz de değerli görüş ve önerilerinizi iletebilir daha fazla insanın faydalanması için sosyal medyada yazımızı paylaşarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.