22 Aralık 2014 Pazartesi

Güneş Yanıklarının TedavisiGüneş Yanığıtibbitedavi.com olarak sizin için güneş yanığı nedir güneş yanığı tedavisi hakkında bilgiler içeren bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Eğer fazla güneşe maruz kaldıysanız ve güneş yanığı oluştuysa tedavisinde ana şart güneş yanığı aşamasına göre plan yapmaktır.


Birinci Derece Güneş YanığıBirinci derece yanık ismi verilen kızarmalar acı verir. Acıyı hafifletebilmek için soğuk pansumanlar acıya iyi gelir fakat bu soğuk su ile yapılmamalıdır. Aksi halde cilt kurayabilir.


Toplum arasında yoğurt sürmek göz önüne alınırsa, o bölgeyi örtü gibi örten, nefes aldırmayan buhar ile sıvı kaybını önleyen bir şeydir. Yoğurt gibi sürülen kremler de vardır. Bitkisel aloe vera bulunan yanığı engelleyen kremler yanık olmasına rağmen sürmek yararlıdır. Ayrıca pirinç kepeği yağı kullanabilirsiniz.

Güneş Yanığı TedavisiBirinci derece yanıkta sıvı kaybı meydana gelebileceğinden dolayı ağızdan alınacak sıvı miktarı yükseltilmelidir. İleri derece yanıklarda cilde kese yapılması yanlıştır, soğuk duş almak faydalı olacaktır. Vücut tahrişe müsaittir. Kıyafetlerin askısı vücudu çizdiği için bu tarz kıyafetlerden uzak durmak gerekir. Yatarken dikkatli olmakta yarar vardır. Böyle bir durumlarda deriyi nemli tutmalısınız çünkü deri sıyrılırsa enfeksiyon kapma ihtimali çok yüksektir.


Birinci derece yanıklarda ağrıyı azaltmakta olan paresetoml içerebilir. Tek başına aspirin alımı çocuklarda tehlikeli olur. Kan dolaşımını hızlandıran ve sulandıran etkisi güneş yanığı ile bir araya geldiği zaman farklı durumlar oluşabilir.


Güneş yanıklarının tedavisi için hekime başvurmanızda fayda vardır. Ancak hepsinden önemlisi, güneş yanığına maruz kalmamaktır. Yaz aylarında güneşlenirken cildinizi korumaya özen gösteriniz.


Güneş yanığı yazımız burada bitiyor, sizde güneş yanığı tedavisi ile ilgili bilgi ve deneyiminizi yorumlar aracılığıyla paylaşabilir, yazının daha fazla insan tarafından okunması için sosyal medyada yazımızı paylaşabilirsiniz, teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.