22 Aralık 2014 Pazartesi

Güneş Çarpması ve Kullanılması Gereken Yağ
Güneş Çarpmalarında Yapılması GerekelerGüneş Çarpmalarından Korunmak İçin Bitkisel YağÖnce güneşten korunmak gerekiyor mutlaka şapka kullanınız. yüzünüzü ve burnunuzu koruyun. güneş lekeleri oluşabilir.Güneşin çok yoğun olduğu durumlarda dışarıya çıkmayın çıkarsanız şapka ve gözlük kullanın. Gözlüğünüzün camı gri mavi renk olmasına dikkat edin.

Güneş altında açıldıkça daha çok yanarsınız. o yüzden %100 pamuklu uzun kollu kıyafetleri tercih edin daha az yanarsınız.


Başrtülerde naylon olmayan pamuklu olanları tercih edin. Kuru olan cilt daha çabuk yanar açık olan yerlerinize güneş yağları kullanmanız gerekiyor

Güneşten Korunmak İçin Yağ Karışımı1 çorba kaşığı ozan yağı veya saf zeytinyağı

1 çorba kaşığı susam yağı

1 çorba kaşığı kantaron yağı


Bunları bir kapta karıştırıyoruz.ve cildimize sürüyoruz elimize kolumuza açık yerlerimize sürüyoruz.


Güneş Çarpmasını Önlemek İçin Ayran Tarifi


10 çorba kaşığı yoğurdu bir kapta karıştırıyoruz. Daha sonra naneleri robotta ezdikten sonra karıştırdığımız yoğurdun üzerine ekliyoruz daha sonra maden suyunu ekliyoruz ve ferahlamak için gerekli olan herşey bu ayranda olmuş olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.