28 Aralık 2014 Pazar

Gül Suyu

Gül Suyu


Gül bitkisinin taç yapraklarının damıtılması ile elde edilir. Ferahlatıcı ve dinlendirici özelliği ile ruhsal sorunları olan hastalarda kullanılmaktadır. Günümüzde doğal kozmetikte en sık kullanılan olan hidrolat çeşididir. Mikroplara karşı etkilidir. Temizleyici özelliği vardır. Cilt tahrişlerini azaltır nemi korur ve serinletir. Her cilt tipinde kullanılabilir. Göz nezlesi ve göz iltihaplarına karşı koruyucudur. Göz kompresi olarak kullanılabilir.
Gül Suyu Faydaları


Suyunu içmek bağdemcik iltihaplarına iyi geldiği gibi ishalin ve bağırsak problemlerinin giderilmesine de yardımcı olur.


Bulantıdaki gibi hazırlanan çayın içilmesi kişiyi rahatlatır. İçmenin yanı sıra gül suyunu sürmek cilde de çok iyi gelir; cildi nemlendirir ve tazeleştirir. 1 litresu, 50 gram taze gül çiçeği yaprağı konularak, güneşte 1 hafta bekletilerek gerektiğinde kullanılabilecek çok yararlı bir gargara ilacı elde edilir.

Gül Suyu ve MakyajBirçok kişinin makyajını temizledikten sonra yüzüne sürdüğü gül suyu ayrıca gözlerdeki kızarıklık, şişlik ve ağrı gibi problemlerin azalmasına yardımcı olur.


Ayrıca gül suyu "shea butter" ile karıştırıldığında vücuttaki çatlakların giderilmesinde de etkili olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.