28 Aralık 2014 Pazar

Göğüs Bakımı

Göğüs Bakımı


Göğüs bakımı denildiği zaman akla pek çok yöntem gelmektedir. Son dönemlerde piyasalarda sıklıkla satılan ve uzmanların önerdiği kremler de göğüslerin sarkmasını engelleyebilir. Eskiden beri bilinen en büyük bakım önerisi ise günlük olarak soğuk su serpilmesidir. Çünkü soğuk su kasları uyarır ve göğüslerin her zaman için dik kalmasını sağlar. Aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırdığı bilinmektedir. Doğrudan tüketildiği zaman ise elastikiyete oldukça büyük artıları bulunmaktadır.


Uzmanlar her duş sonrası göğüslere soğuk su masajı yapılması gerektiğini söyleseler de pek çok manken ve güzellik uzmanı günlük olarak yapılan soğuk su masajının büyük artıları olduğunu belirtmektedir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli konu göğüslere sıcak su tutulmamasına gayret edilmesidir. Çünkü sıcak su göğüslerde sarkmalara neden olabilir.
Göğüs Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Sadece ihtiyacı olan şey ise soğuk su masajı değildir. Aynı zamanda nemin kendisine de büyük bir ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her duş sonrası nemlendirici kremler ile düzenli olarak masaj yapılabilir. Bu durum zaman içerisinde deformasyona uğramasını da engelleyecektir.


En önemli kadınlık organlarından bir tanesi olarak görülen memeler, özellikle hamilelik dönemi sonrası sarkmalara oldukça müsaittir. Ani kilo alıp verilen her anda sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmaların engellenmesi pek mümkün olmasa bile, düzenli olarak egzersiz yapmanın olumlu etkileri bulunmaktadır.

Göğüs bakımının önemli bir adımı da tercih edilen sütyendir. Kullanacağınız sutyenin damarlarınızdan kan geçişini engellememesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra hareketinizi kısıtlamamasına da özellikle dikkat etmeniz büyük bir önem taşımaktadır. Birkaç sefer denemeden sütyen almamaya gayret göstermelisiniz. Daha önce tercih ettiğiniz güvenilir markalardan giyinmeye özen gösterin.

Göğüs bakımın da limon büyük bir yardımcıdır. Bir adet limonu ortadan ikiye bölerek göğsünüze ve çevresine uygulayın daha sonra durulayarak bir kez daha uygulayın bu parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.