28 Aralık 2014 Pazar

Gebelikte Cep Telefonu Kullanmak

Gebelikte Cep Telefonu Kullanmak


Cep telefonu son günlerde ne sık ve en çok kullanılan cihazlardır. 15 yıl içinde hayatımıza giren ve elimizden düşmeyen bu cihazlar günlük yaşantımızın bir parçası olmuştur. yaygın olarak kullanımı başladıktan sonra insan sağlığı üzerine olan etkileri konusunda bir çok çalışma yapılmıştır. Bu konuda tüm kullanıcıları uyarılarda bulunan yazılar ve konferanslar verilmiştir. Ama bu bilgilerndirmelerde kesin bir kanıt olarak bir bulgu saptanmamıştır. Günümüz şartlarında gebelikte cep telefonu kullanımı güvenli sayılmaktadır.


Unutulmamalı


Cep telefonları çok düşük oranda mikrodalga elektromanyetik radyosyon salarlar. Bu radyosyon röntgen ışınlarından yada insanda kanser yada doğumsal bozukluklara neden olan radyosyondan çok farklıdır. çok çok düşük dozda olan bu radyosyon bebeğe herhangi bir risk yüklemez ve doğumsal anamoli riskini de artırmaz. Ancak unutulmamamalıdır ki 35 yaşın altında ki her hangi sağlıklı bir kadın doğum anamoli bebek doğurma riski yüzde 3 civarındadır. Bu risk her türlü dış etkenlerden bağımsızdır engellenemez ve azaltılamaz.

O yüzden gebelik döneminde bu tür konulara çok kafanızı takıp gereksiz strese girmeniz bebeğinizin sağlığını da etkileyebilir. Genel olarak sağlıklı bir gebelik iyi bir ruh haliyle olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.