22 Aralık 2014 Pazartesi

Estetik Cerrahide Yaşlılığı Güzelleştirmek


Estetik 

 

tibbitedavi.com olarak sizin için estetik konulu bir makale derledik, yazımız estetik nedir, estetik uygulamaları, yaşlanmaya karşı yapılabilecekler cilt yaşlanması ve anti aiging hakkında bilgiler içeriyor iyi okumalar.
Yaşlanma doğumdan itibaren başlayan kaçınılmaz bir süreç. Zaman birtakım izler bırakarak ilerliyor. Bizler de zamanın bıraktığı izleri geriye döndürmek için çaba içindeyiz. Ancak asıl amaç yaşlanmayı durdurmak değil, güzel yaşlanmayı becerebilmek olmalı. Doğru çözümlerle sağlıklı yaşlanmak mümkün, zamanında yapılacak cilt bakımları sayesinde yaşlanma etkileri azaltılabilir.

 

Cildin Yaşlanması

 

Toplumlar çok farklı genetik yapıda bireylerden oluştuğuna göre herkesin yaşlanma süreci de birbirinden farklı olacaktır. Bu sebeple aynı yaştaki kişilerin yaşlılık derecelerini karşılaştırmak çok anlamlı değil, yaşlanma sürecinin kişilerde bıraktığı benzer izler ortak bir takım belirtiler olmasına rağmen tamamen kıyasa açık değildir.

 

Anti Aiging

 

İnsanlar için yüzleri çok önemli, bakışlar, mimikler iki insan arasındaki iletişimde en önemli rolü üstlenir. Yaşlanmanın ilk belirtilerinin yüzlerde kendini göstermeye başlar, bu yüzden, yüz gençleştirme ve yaşlanmayı yavaşlatmaya yönelik girişimlere plastik cerrahide büyük önem veriliyor. Yüz gençleştirmede kantitatif değişiklikler geleneksel olarak cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Kalitatif değişiklikler ise cilt soyma, doku enjeksiyonları ve etkenlerin ortadan kaldırılmasıyla tedavi edilir. Yani artık yüz gençleştirmede kabul gören yaklaşım, her türlü hastada direkt cerrahi girişim yerine öncelikle koruyucu tedbirler ve cerrahi dışı yöntemlerdir.
Anti Aiging bakımlar yaşlanmaya karşı cildi korumaktadır. Anti aiging bakımların başında e vitamini " alfa tochapherol" ve c vitamini "L-ascorbic acid" ile yapılan bakımlar gelmektedir. bu maddeler cildin lekelenmesine karşı ve yaşlanmasına karşı etkilidirler. Ayrıca PCA ve hyaluronoic acid içeren cilt serumları kullanmakta faydalıdır.

Yaşlanma ve Beslenme

 

Yaşlanma durdurulamaz ama ihtiyarlık geciktirilebilir. Beklenen yaşam süresini ve kalitesini yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ile artırmak mümkün. Bebeklikte beslenmenin çocukluk çağına, çocukluk çağında beslenmenin gençlerin durumunu etkilemesi gibi; yaşlılar, her dönemdeki beslenme ve yaşam biçiminin etkilerini taşırlar. Diyet yapmak artık günümüz insanının bir parçası. Ancak bu yalnızca görüntü ile alakalı değil, yaşam biçimi olmalı. Tabii bir de işin sağlık boyutu var. Çünkü kiloyla gelen hastalıklarla baş etmek gerçekten zor.
Kişi beslenmesine dikkat eder, kilo fazlalığı olsun olmasın egzersiz yaparsa ve bunu da yaşam şekli haline getirirse yaşlanmak kabus haline gelmeyecektir. Belirli aralıklarla; check-up yaptırmak, vücut analiz cihazları ile vücuttaki yağ, kas, su oranını ve metabolizma hızını öğrenmek, koruyucu sağlık hizmetlerinden yararlanmak, sağlık konularında ilgili uzman görüşlerini dinlemek yeterlidir.
Yaşlanma ve estetikle ilgili yazımız burada bitiyor sizde yorum ve görüşlerinizle yazıya katkıda bulunabilir, sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.