22 Aralık 2014 Pazartesi

Erkeklerde SivilceERKEKLERDE SİVİLCEBir birey için yemek yeme vazgeçilemez bir durum olup, ülkemizdeki kişilerin aşırıya kaçma durumu söz konusudur. Hele ki yağlı yiyeceklerin fazlaca tercih edilmesi ülkemizde epeyce büyük sorunlar oluşturmaktadır. Onlardan bir tanesi de erkeklerdeki fazla yeme sorunudur. Erkek bireylerin aşırı derecede yemek yemeleriyle birlikte oluşan yağlanmalar dışarıya atılmak zorundadır.


Eğer bunu terleme veya normal kilo kaybıyla gideremiyorsanız, yaşınız ne olursa olsun cildinizde sivilcelenme durumları oluşur. Evet, yanlış duymadınız cildinizde sivilceler oluştur. Çünkü sivilcelerin asıl oluşum amacı da yağlardır. Yağların bir şekilde dışarıya atılması şarttır. Eğer hiçbir şekilde dışarıya atılamıyorsa, cilt bunu sivilce haline getirir. Ki belli yaşlardan sonra sivilce sorunlarıyla karşılaşmak da can sıkıcı bir durum olabilir. İşte bunun için de gelişen tedavi yöntemleriyle sivilcelerinden kurtulmak kolay bir iştir.


Erkeklerde Sivilce 


Erkekler uzun süreli ve daha fazla sayıda akne oluşmasına eğilimlidirler.
10 -13 yaşlarında yani Ergenlik döneminde, yağ bezlerinin daha fazla yağ salgılaması, ergenlik döneminde ise çocukluktan gençliğe geçiş döneminde yaşanan değişimlerdir.

Fiziksel olgunluğu sağlayan hormonlar, yağ bezlerinin daha fazla sebum üretmesine neden olurlar.  Yapısal özellikler ve hormonal değişiklikler aknenin en önemli nedenleridir.

Akne lezyonları en fazla yüzde oluşmakla birlikte boyun, çene, sırt, omuz, kafa derisi, nadiren kollar ve bacakların üst kısmında da görülebilir. Genel fiziksel sağlığa zarar veren bir durum değildir.
Akne hemen her zaman kozmetik bir hastalıktır. Genel fiziksel sağlığa zarar veren bir durum değildir.

Akneler ciltte kalıcı izler bırakabilir ve bu da kişinin ruhsal durumunu olumsuz etkileyebilir. Tedavinin en önemli amaçlarından birisi, iyileşmekte olan deri oluşumlarının cildinizde iz bırakmasını önlemektir. Bir kez ortaya çıkan izler ortaya çıktıktan sonra cildi eski haline getirmek genellikle zordur.

Tedavi Yöntemleri


Akne tedavisinde ilk olarak sebum üretimini dengelemek için uğraşmak gerekmektedir.

Hafif bir temileyici ile cilt günde bir veya iki kez yıkanmalıdır. Yağ içermeyen nemlendirici özelliği olan su bazlı kozmetik veya bitkisel kozmetik ürünleri kullanılmalıdır.

Sivilce Tedavisinde "roaccutane"

İleri derece Sivilce hastalıklarında biolojik yapının sebum üretimini dengelemek ve süreç içinde normale dönmesini sağlamak amacıyla bir çok ilaç kullanılmaktadır. Roaccutane bu ilaçların en bilenini olmakla beraber, bir çok yan etkisinin olduğuda kullanıcı deneyimleri sonrası kanıtlanmıştır.

Sivilce Tedavisinde
Salisilik Asit Peeling


Salisik asit içeren ürünleri sivilceler üzerinde kullanabilirsiniz. Özellikle, Sivilce tedavisinde önce sivilceye neden olan siyah ve beyaz komedonlar (noktacıklar) temizlenir ve ardından Salisilik asit solüsyonu uygulanır. Tekrarlayan peeling işlemi hem sivilceler hem de sivilcelerin neden olduğu izlerin tedavisi sonderece başarılı bir şekilde sağlanır.

Yazımızın sonuna gelirken, sivilce ve sivilce izi tedavisinde daha ayrıntılı bilgi için hemen aşağıda bulunan başlığı tıklamanızın yeterli olacağını vurgulamak istiyorum.

SİVİLCE VE SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.