28 Aralık 2014 Pazar

Erkeklerde İktidarsızlık

İktidarsızlık Nedirİktidarsızlık ingilizce "impotence" olarak bilinir. Penisin sertleşme yeteneğinin azalması ya da kaybolması bu nedenle pek gündeme getirilmez. Ancak yapılan çalışmalar her on erkekten birinde böyle bir sorun olduğunu ortaya koymuştur. Tabii ki bu sıklığın yaşla da ilgisi var. Genç yaşlarda çok düşük olan bu oran, yaşla paralel olarak artmaktadır.Erkeklerde İktidarsızlık Problemi


Orta yaşlarda görülen en can sıkıcı erkek rahatsızlıklarından bir tanesi olan erkeklerde iktidarsızlık problemi, asıl anlamda erkeklerin cinsel istekleri olsa dahi, sperm bölgesindeki kan dolaşımının olmaması ve buna bağlı olarak da herhangi bir hareketlenme yaşanmaması dememektir. Daha çok orta yaşlarda yani 40 ila 70 yaşları arasında görülen bir durum, olan erkeklerde iktidarsızlık problemi cinsel ilişkiye yetecek kadar sertleşmenin yaşanmaması olayıyla eşittir. Bu durum gerek erkeğin psikolojisine, gerek yorgunluk gibi benzeri durumlara dayansa da genel anlamda ilerleyen yaşlarda az da olsa karşılanacak bir olay olur.

Çoğu erkekte stres, yorgunluk, endişe ya da aşırı alkol kullanıldığında zaman zaman karşılaşılan bu durumun endişe edilecek bir yönü yoktur. Eğer bu durum çok sorun edilirse, ´başarısızlık korkusu´ eklenecek ve psikolojik olarak ciddi bir sorun haline geldiği için aslında geçici bir durum iken sabit bir sorun haline dönüşecektir. Her birleşmede bir önceki ´başarısızlık´ hatırlanacak, tekrarlama korkusu, cinsel hazzı engelleyerek penisin sertleşmesini önleyecektir.

İktidarsızlık Tedavisi


İktidarsızlık Tedavisi için uygulanacak yöntem iktidarsızlığın nedeni tespit edildikten sonra doktorunuz tarafından belirlenecektir. Bununla birlikte, iktidarsızlığı kafaya takmak sorunun düzelmesini güçleştirecektir. Bu nedenle, iktidarsızlıkla karşı karşıya kalan pek çok erkek olduğunu bilmeli ve bunun tedavi edilebilir bir durum olduğunu kavramalıdır. Stres ve gerginlikten uzak durmak, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek gerekir. Ayrıca, banyo yapmak, dinlenmek kişiyi rahatlatacağı için faydalı olabilir. İktidarsızlık tedavisi için kullanılan yöntemleri saymak gerekirse: çeşitli ilaç tedavileri, damar ameliyatı, protez penis takılması, vakum-sıkma araçları ve psikoterapi sayılabilir. En uygun tedavi için doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.