25 Aralık 2014 Perşembe

Erkeklerde Cilt Sorunları

Erkek CildiKadın, erkek demeden birçok insan cilt sorunlarından yakınır. Erkek cildi, ne kadar dayanıklı görünse de kadın cildine gösterilen özene ve bakıma ihtiyaç duyar. Ayrıca erkeklerin cildi kadınlara göre daha kalın olduğundan ve hormonal yapısı nedeniyle daha çok yağ ürettiğinden; kıl dönmesi, sivilce, egzama gibi cilt sorunlarına sık rastlanır.Tıraş esnasında özen gösterilmezse cilt kurur, gerginleşir, soğuğa karşı dayanıksızlaşır. İster açık havada olalım ister kapalı mekanlarda, cildimiz bir kez hassaslaşmışsa tepki göstermeye başlar. Kızarıklıklara, kimi zaman kıl dönmesine ve de ciltte kabuklanmalara neden olur. Bir de siviceler varsa tıraş birçok sıkıntıya yol açar.Erkeklerde Cilt SorunlarıÖncelikle cilt sorunları, vücut’un genel yapısına bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklardır. İşte bu yüzden de biraz daha narin ve hafif ciltlerde problemler çok daha fazla cereyan etmektedir. Ki buna bağlı olarak da erkeklerin ciltlerinin biraz daha kalın yapılı olduğunu varsayarsak sorunların bayanlarda daha fazla çıkması normal bir durumdur. Ama bu erkeklerde de bu problemlerin teşkil etmeyeceği anlamına gelmiyor. 

Erkek bireylerin az öncede belirttiğimiz gibi ciltleri kalın olduğundan sivilce, kıl dönmesi gibi benzeri problemlerin çıkması çok daha olası bir durumdur. Çünkü sivilceler yağ’lara bağlı olarak ortaya çıkar, yağlar’da cilt’in kalınlığına olarak oluşursa burada bir zincir gibi bağlanır. Bunun ötesinde kıl dönmesi de erkeklerde epeyce görülmektedir ki buda cildin kalınlığıyla alakalıdır.


Cilt TedavisiAyrıca erkeklerde görülen bu cilt problemlerinin başlıca tedavi yöntemleri yine doktor kontrolünde ülkemizde yapılmaktadır. Bunların ötesinde doğal formüllerle pek fazla sonuca ulaşacağı taraftarı olmadığımızda belirtmek isterken, çeşitli tıbbi hapların erkeklerde ağır bastığının altını çizmek isteriz.


Erkekler de öncelikle cilt tipine uygun ürünler seçerek cilt sağlığını koruyabilirler. Cilt bakımı sadece tıraşla sınırlandırılmamalıdır. Erkeklerin her gün tıraş olmaları, bir bakıma ciltlerindeki ölü deri tabakasının temizlenmesini sağlayarak hücre oluşumunu ve cildin yenilenmesini canlandırır. 


Ancak deride zamanla hassasiyet artar ve cilt sertleşerek matlaşır. Bu noktada sivilce sorunlarının günlük traş olan erkeklerin baş belası olduğu ve çözümü noktasındada zaman ve ekonomik açıdan yetersizlikeler düşünüldüğünde , bir çok erkeğin cildine gereken önbemi veremediğini biliyoru. yazımızın sonuna gelirken erkekte sivilce hakkında detalı bilgi için aşağıda bulan başlığı tıklamanızın yeterli olacağını vurgular, iyi okumalar dileriz.

ERKEKLERDE SİVİLCE PROBLEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.