22 Aralık 2014 Pazartesi

Ergenlik Çağında SivilceErgenlik Çağında Sivilce


Sivilceler, gençlerin ergenlikteki rahatsızlıklarından en büyüğüdür. Gençlerde toplumdan utanma, rahatsız olma, sinir bozuklukları, aynaya sürekli bakma, toplumdan dışlanma korkusu, sevdiği kişinin ona sivilcesi yüzünden bakmama korkusu, herkesin sivilceli olduğu için alay edilme korkusu daha bir çok psikolojik nedenler ortaya çıkabilir.


Vücutta yağ kıl köklerinden dışarı atılır fakat ergenlik dönemlerinde daha fazla üretildiği için kıl köklerinde tıkanma oluşur bu da sivilceyi oluşturur.

Ergenlik Sivilceleri Tedavisi


Kesinlikle doktor tavsiyeli ve Sağlık Bakanlığı Onaylı ilaçlar kullanılmalıdır.

Sivilceleri sıkma ile sivilce geçer sanmayın aksine sivilce patladığında mikrobu ile diğer kıl diplerini tıkar ve sivilce oluşumunu iki katına çıkarır.

Dikkat

Lütfen sivilceniz çıktığında oynamayın ve patlatmayın en yakın sağlık kuruluşuna başvurun, doktorunuzun verdiği ilaçlar sizin için en faydalı ilaçlardır.

Tv, gazete, internet gibi bir çok yayım organlarında yapılan , şifalı tarifler , yok % 100 geçirici ilaçlar gibi şeylere inanmayın ancak doktor tavsiyesi ile alternatif tıp olarak çay ağacı yağı uygulanabilir.

SİVİLCE VE ERGENLİ SİVİLCELERİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.