28 Aralık 2014 Pazar

En Sağlıklı Ekmek Türü Hangisi

En Sağlıklı Ekmek Türü HangisiEkmek yerken ne yiyoruz. Biz ne kadar ekmek yiyoruz buna bakalım. Dünya da tüketilen ekmeğin %5 ini biz tüketiyoruz.

Makarna pilavın yanında ekmek yiyor musunuz?

Günde kaç ekmek tüketiyorsunuz?

En sağlıklı ekmek türü hangisi?


Ekmek nasıl yenmeli kepekli mi normal mi tam buğday ekmeği miGünlük enerji ihtiyacımızın yarısını ekmekten karşılıyoruz. Tam buğday unundan yapılmış ekmeği tüketmiyoruz, daha çok nişasta olan kısmı tüketiyoruz buda beyaz ekmekte yoğun olarak buluyor.

Tam buğday ununun besleme değeri ile beyaz ekmeğin besleme değeri arasında farklılık vardır. Biz beyaz ekmeği tüketerek çok da faydalı mineralleri almıyoruz.

Tam buğday unundan yapılmış ekmek daha doyurucudur.

Fırından ilk çıkan ekmek hamurlaşır midenize oturur.

Beyaz ekmek alırsanız bizim için en faydasız kısmını almış olursunuz.

Ekmek için kullanılan mayalar gdo lu ürünlerden kullanılan mayalardır.

Ruşeym tam buğday unudur. ruşeym en sağlıklı ekmek kaynağıdır.Ekmek seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler vardır.


Beyaz un şekere eşittir. içinde direk şeker olmadığı için daha çabuk emilim gösterir. Bu yüzden ekmek yedikçe doymayabilirsiniz. Beyaz ekmeğin nişasta dışında kalan kısmı sindirilmesi çok zordur ve bu maddeler ekmeğe bağımlılk yapar.


Kanser dokularının en sevdiği maddeler şekerlerdir. O yüzden ekmekte bulunan şekeri alırken dikkat etmek gerekiyor.

Beyaz un rafine edilmiş tuz gdo lu maya selüloz gibi maddeler bulunur. Kepek iyidir o yüzden ne kadar koyu renkli olursa ekmek o kadar sağlıklı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.