22 Aralık 2014 Pazartesi

Düzenli ve Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri


Düzenli ve sağlıklı kilo vermek için yapmanız gerekenler, sağlıklı beslenme hakkında bilgiler içeren yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz.


Şişmanlık dünya genelinde en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Uzmanlar,televizyonlar,radyolar zayıflama hakkında birçok şey öneriyor. Ancak birçok insan bu önerileri yapmasına rağmen bir türlü kilo veremiyor. Piyasada birçok zayıflama ilacı mevcut (zayıflama bandı,hapı,şurubu gibi). 


Doktorunuza danışmadan kesinlikle bu ilaçları satın almayın, kullanmayın. Kilo vermekte en önemli olay düzenli ve sağlıklı bir biçimde kilo vermektir. Bir haftada 5 kilo vermek sizi mutlu edebilir ama sağlığınız için büyük ölçüde tehlikelidir, sağlığınız için haftada 1 kilodan fazla vermeyin.

Düzenli ve Sağlıklı Kilo Verme


Kahvaltıyı ihmal etmeyin, her gün düzenli olarak mutlaka kahvaltınızı yapın. Bol bol sebze ve meyve tüketin. Ara öğünleri ortadan kaldırın. Günde 3 ana öğün yemek yiyin. Yağlı gıdalardan uzak durun(kızartmalar,hamburger vs.). Yağlı gıdaları aşırı tüketmeniz halinde spor ve egzersizler işe yaramayacaktır.


Düzenli olarak spor ve egzersiz yapın. Bol bol yürüyün, gideceğiniz yer çok uzat değilse araçla gitmek yerine yürüyerek gitmeyi deneyin. Ağır yiyeceklerden uzak durun(bol soslu makarnalar,bol acılı kebaplar vs.). Kalori değer düşük olan besinlere yönelin. Bol bol su için ve salata tüketin. Porsiyonlarınızı küçültün. Tabağınızı bitirene kadar yemek yemeye devam etmeyin.Doyma hissini yaşadığınız anda yemek yemeyi bırakın.


Yazımız burada bitiyor, sizde görüş öneri ve yorumlarınızla konu hakkında görüşlerinizi belirtebilir, düzenli beslenme ve sağlıklı kilo verme hususunda deneyimlerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz. Yazımız hoşunuza gittiyse daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.