24 Aralık 2014 Çarşamba

Diyet Yapanlar Nelere Dikkat Etmelidir


Diyet Yaparken Dikkat


tibbitedavi.com olarak sizin için diyet yaparken dikkat etmeniz gerekenlere dair bir yazı hazırladık. Yazımız diyet yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler diyette uyulacak kurallar diyet için uygun besinler hakkında bilgiler içeriyor iyi okumalar.

Diyete BaşlarkenBaşlangıç boyunca meyve, ekmek, tahıl, nişasta içeren sebzeler veya peynir, krema ve yağ olan günlük besinleri yememelisiniz.


Özellikle “ karbonhidrat içermediği” ibaresinin özellikle belirtilmediği diyet ürünlerinden kaçının. Böyle ürünler, yağ oranı düşük diyetler için uygundur ve karbonhidrat miktarları kontrol edilmemiştir.

Diyet ve Şeker


Bir diyetin şekersiz veya yapay tatlandırıcı içermesi sadece yeterli değildir. Ürün üzerindeki etikette, karbonhidratın içeriği belirtilmelidir ve böylelikle isteğinize göre ürünü satın alırsınız veya almazsınız.


Sakız, nefes açıcı naneli pastil, öksürük şurubu ve öksürük pastili gibi ürünlerin yiyecek olduğunu genellikle düşünmezsiniz. Bu ürünlerin çoğu şekerli veya diğer kalorik tatlandırıcıları içerirler. Bunlardan kesinlikle kaçınılmalıdır.


Salata çeşiteleri ve meze çeşitleri olarak hazırlanmış yiyecekleri yemekten kaçının. Örneğin; lahana veya ton balığı salatasını bile şekerle hazırlamış olabilirler.

Diyet ve Beslenme


Yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz, özellikle hazır aldığınız veya restoranda yediğiniz yiyeceklerin diyetinize uygun olması gerekmektedir. Sizin için hazırlanan diyet programını sıkı takip etmeli, öğün atlamamalısınız. Unutmayın aç kalınarak zayıflanmaz. Diyet yaparken dengeli beslenmeniz çok önemlidir.


Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenlere dair yazımız burada bitiyor. Sizlerde görüş ve deneyimlerinizi yorumlar bölümünde yazabilir yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.