21 Aralık 2014 Pazar

Çuha Çiçeği Yağı Faydaları
Çuha Çiçeği YağıTibbitedavi.com olarak sizin için çuha çiçeği yağının özellikleri kullanımı faydaları hakkında bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Çuha çiçeği yağı yüksek miktarda Gamma Linolenik Asiti ve çoklu doymamış yağ asitleri içermektedir. Ancak Borrage (hodan) yağına göre hücrelerde yağlanmayı sağlayıcı erula asitini içermemektedir.


Çuha Çiçeği Yağı FaydalarıBu nedenden dolayı uzun süre uygulanacak terapiler için daha uygundur. Yararı yüksek oranda gamma-linolenik asiti içeriğinden kaynaklanmaktadır, çünkü gamma-linolenik asit yardımı ile vücudumuz hücre hormonu olan Prostaglandin E1 oluşumunu gerçekleştirmektedir.

Çuha Çiçeği Yağı KullanımıProstaglandinler, vücudumuzda birçok organ ve dokuda sentezlenen ve çeşitli fizyolojik ve farmakolojik etkileri olan hormonlardır . Bu hormonların etkisi bağışıklık sistemini güçlendirdiği kaslar , damar sertliği, tıkanması ve allerjik reaksiyonları önlediği üstündedir. Bu nedenle sigara kullanan kişilerin klinik terapilerinde kullanılır ve nörodermatit gibi bağışık sistemi bozukluğu ile ortaya çıkan hastalıklarda çok etkili olmaktadır.


Bu yağa alternatif olarak çok daha kaliteli baobab yağını da kullanabilirsiniz.


Yazımız burada bitiyor, çuha çiçeği yağına dair görüşleriniz önerileriniz ve fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada yazıyı paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.