22 Aralık 2014 Pazartesi

Cilt SıyrıklarıCilt Sıyrığıtibbitedavi.com olarak sizin için cilt sıyrığı nedir, cilt sıyrığı tedavisi ve cilt sıyrığı bakımı konularında bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Cildin üst tabakasının cilt altı do­kusundan ayrılarak üst derinin sıyrılmasına cilt sıyrığı denmektedir. Cilt genelde sert, pürüzlü zeminlere düşme, cilde sert malzemelerin temas etmesi, çeşitli eşyaların (ayakkabı vb.) yarattığı dezenformasyonlar sonucunda oluşur.


Cilt Sıyrığı TedavisiSıyrığı ılık su ve sa­bunla acilen yıkayın. Eğer yabancı cisim çok dibe girmişse veya yara çok ağrılı ise tıbbi yardım isteyin. Her gün hafifçe yarayı temizleyin eğer sızı varsa veya kabuk oluşmuşsa bölgeyi nazikçe temizlemeye özen gösterin. Gündüz bölgeyi elastik bir ban­dajla kapatın, gece ise bölgeyi havalan­dırmak için açık tutunve bölgeyi kalp seviye­sinin üstünde tutun. Çeşitli Bitkisel yağlarla bölgeyi enfeksiyonlara karşı koruyun. Shea butter ve çay ağacı yağıyla hazırlayacağınız bir merhem hem bölgenin mikrop kapmasına engel olacak hemde iz kalmadan derinin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Cilt Sıyrığı BakımıCildiniz sıyrıldıysa, bir süre sonra yara olacaktır. Yara olan bölgeye nar çekirdeği yağı ve aynı sefa yani calendula yağı uygulamanız cildinizi hem lekelenmelere karşı koruyacak hem de yaranın daha çabuk iyileşmesini sağlayacaktır. Eğer ayakkabı vurması sonucu oluşan cilt sıyrıklarınız varsa bölge ciddi bakım ister. Shea yağı nar çekirdeği yağı, aynısefa yağı, sukualen ve çay ağacı yağının karışımıyla yapacağınız yarı katı bir merhemi her zaman kullanabilirsiniz, böylece hem bölgenin yara olmasını engellersiniz, hemde oluşan sıyrık ve ayakkabı vurmaları kısa sürede iyileşecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.