22 Aralık 2014 Pazartesi

Cildin Yaşlanmasını Ne BelirlerCilt YaşlanmasıCilt yaşlanması ve cilt sağlığıyla alakalı olarak yazdığımız yazıda, sizlere cilt sağlığı için atacağınız adımları ve cilt bakımlarını anlatacağız iyi okumalar.


Cilt yaptığımız için genler çok önemlidir genler yaşlandıkça cildimizi nasıl tepki vereceğini belirler o yüzden yaş ilerledikçe cilt yapısını daha iyi değerlendirmek ve ona göre çözümler bulmak gerekir. Cilt yapımızı belirleyen faktör genlerdir ama bu faktörleri kendi lehimize kullanmak bizim elimizdedir yaşımız ilerledikçe alıcağımız bazı önlemler bizim cildimizin daha sağlıklı kalmasına daha iyi görünmesine sebep olacaktır.


Yirmili 25 li yaşlardan sonra düzenli olarak yaptıracağımız cilt bakımı cildimiz için ilerki yaşlarda temel bir taş olacaktır. Ayrıca kendi evimizde yapıcamı cilt temizliği cilt sağlığı için çok önemlidir ilerleyen yaşlarda östrojen eksikliğinde menepoz döneminde cildin yaşlanmaması hasar görmesi ve kurumasını önlemek için birçok bakımlar uygulanabilir.

Cilt Sağlığı İçin En Önemli Adımlar 


Düzenli egzersiz yap besinlerin vücudumuzda daha iyi emilmesini sağlamak. 
Temizle büyük külüstür bir cilde sahip olmak için dengeli ve düzenli beslenmek gerekir. 

Uyku problemi cildi yapısını bozar kolojen ve kıraatin üretimini azaltır o yüzden günlük ihtiyacımız olan düzenli uykuyu mutlaka uyumamız gerekir. 

Cildin oksijene ihtiyaç var o yüzden doğru bir nefes alıp verme egzersiz yapmanız gerekir. 

Cilt yaşlanmasını belirleyen etmenleri anlattığımız yazımız burada bitiyor, siz de görüş ve yorumlarınızla katkıda bulunabilir, yazılarımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.