22 Aralık 2014 Pazartesi

Bronzlaşmanın Püf NoktalarıBronzlaşmaktibbitedavi.com olarak bronzlaşma hakkında bir yazı hazırladık iyi okumalar.


İnsanlar çeşitli ikon denen saçma bireylere özenerek olması gerekenden daha uzun süre bronz kalmak istiyorlar. Fakat bronzlaşayım derken cildinize ciddi zararlar verebilirsiniz. Bu hususta tercih ettiğiniz kremden tutunda güneş altında kalma sürenize kadar bir çok faktör oldukça büyük bir önem arz etmektedir.Bronzlaşmak asla ve asla sağlıklı bir olay değildir. Aksine vücudun güneş altında aşırı uzun süre kalmasına karşın bir uyarısıdır. Bu sebepten dolayı güneş altında geçirilen süreye özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Korunma olmadan güneşin altında kalmak cilt yanıklarına sebep olabilir. Bir kez bile olsa güneş yanığı geçirirseniz cilt kanseri olma ihtimaliniz yüzde 40 artış göstermektedir. Bu sebepten dolayı özellikle bronzlaşmaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Güneşsiz BronzlaşmaYapacağımız bazı küçük öneriler ile güneş altında uzun süre kalmadan bronzlaşabilirsiniz.


Çay masajıVücudunuzu güneşlendikten sonra ılık bir çay ile silin, yaklaşık olarak on dakika kaldıktan sonra duş alın. Bunu tatil süresince yapın faydalarını göreceksiniz.


Havuç maskesiHavucu suyunu fazla kaybetmeden rendeleyebildiğiniz kadar rendeleyin, daha sonrasında ise doğrudan yüzünüze koyun bir süre sonra renginizin yavaş yavaş bronzlaştığını görebilirsiniz


Bronzlaşmanın daha doğrusu sağlıklı bronzlaşmanın en önemli kuralı cilt neminin sabit tutulmasıdır. Bu konuda yapılması gereken en mantıklı şey ise cildinize belirli bir süre kakao yağı ile masaj yapmaktır. Masajın yaklaşık olarak üç dakika sürmesi cildin gereksiz yağlanmasını da engelleyecektir.

Kakao Yağı BronzlaşmaBronzlaşmak için bazı kremlerden de yardım alabilirsiniz. Kakao yağı kullanarak daha kısa bir süre içerisinde bronzlaşmayı sağlayabilirsiniz. Bu durum hem sağlıklı hem de kısa sürdüğü takdirde vücudun ihtiyacı olan D vitaminin alınmasını sağlayacaktır.


Kakao yağının bronzlaştırıcı etkileri vardır, ancak özellikle sabah erken saatlerde 10 dakika kadar kakao yağıyla güneşlendikten sonra üzerine güneş koruyucu kremler uygulamalısınız. Ayrıca güneşten en iyi korunma yolunun fiziksel korunma yani güneşe maruz kalmama olduğunu unutmayın. Güneş koruyucu kremlerin faktörleri de sizi yanıltmasın. Yüksek faktörlü kremler sizi daha çok korumaz. Yüksek faktörlü kremlerin diğerlerine oranla farkları koruma sürelerinin fazla olmasıdır. Yani 20 faktör bir güneş kremi sizi 2 saat korurken 50 faktör güneş kremi sizi 5 saat korur ama korumaları arasında çok fark yoktur.


Yazımız burada bitiyor, sizde bronzlaşma ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi yazı altında yorum olarak yazabilir, yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.