28 Aralık 2014 Pazar

Bireylerde ki Kötü Alışkanlıklar

İnsanlar zaman zaman boşluğa düşerler ya da depresyona girerler. Tabi ki bu bir bahane değil fakat bu gibi süreçlerde insanlar bağımlılık yaratacak fakat aynı zamanda kısa süreli haz üretici maddelere alışırlar. Tabi ki bu bir kural değil aynı zamanda bu bahsettiğim süreçlerin dışında kalan insanlar da kötü alışkanlıklara sahip olabilir. Yazımda da kötü alışkanlıklar nelerdir, nedenleri nelerdir, kötü alışkanlıklardan nasıl kurtuluruz gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar. 

Kötü Alışkanlıklar
Bireylerin, günlük yaşamlarında belki de fark etmeden yaptığı aktiviteler veya hareketler, yine kendisine zarar veren etmenlerden olabilir. İşte bu yazımız da sizlere daha çok erkek bireylere, günlük yaşantılarında yaptıkları kötü alışkanlıkları ve bunların sağlık açısından geri dönüşünü aktaracağız. En başta sıralayacağımız bu kötü alışkanlıklar bayanlar cephesinden de dikkat çekebilir, çünkü onları ilgilendirecek maddeler bulunmaktadır.


Kötü Alışkanlıklardan KurtulmakEn başta da hızlı Traş olmaktan bahsedeceğiz; hızlı traş olmak cilt’e büyük bir zarar vermektedir. Cilt’te çatlamalara ve deri zararlarına neden olan hızlı traş olma olayı sonrasında ciltte tahrişleşme söz konusu olabilir. Mümkün mertebe hızlı traş olmaktan kaçınmanız ama eğer iş işten çoktan geçmişse hızlı traş sonrası yapılacak farklı tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlardan ilki de doktor kontrolü altında krem almaktır. Ve yine doktor kontrolü altında çeşitli cilt ilaçları da kullanarak hızlı traş sonrası oluşabilecek sorunların önünü kesmişiz oluruz.Sigara KullanımıAşırı sigara tüketimi, bireyin hem iç hem de dış yüzeyini etkileyecek hastalıklara yol açar. Etraf da sigaranın zararlarını sıralayan onlarca yazı bulmak mümkündür. Ama bunlara takmaksızın yine sigara içmeye devam ediyorsanız, aşırı tüketimden ziyade günlük yettiği kadar ki tüketim yolunu tercih edebilirsiniz. Çünkü ülkemizde fazla sigara kullanımından ölen onlarca kişi bulunmaktadır. Ve bunların ötesinde aşırı sigara kullanımı farklı hastalıklara da neden olmaktadır. Son olarak aşırı sigara kullanımını başlıca yok etmek istiyorsanız tedavi olarak da doktor kontrolü altına girebilir. Sigara’dan sonra farklı uğraşlara yönelebilirsiniz.Aşırı Yemek YemekÇok fazla yemek yemek de sizlere sunabileceğimiz kötü alışkanlıklardan bir tanesidir. Aşırı yemek tüketimi daha çok erkek bireylerde dikkat çekmektedir. Günlük yaşantılarında dışarıdan yemek yiyen erkekler, aşırı tüketimde çeşitli kronik hastalıklarla karşı kaşıya kalabilir. Evet, bunların tedavisi mümkündür. Ama tedaviden önce aşırı yemek den kaçınarak da bu rahatsızlıklara bulaşmamak sizin elinizdedir.


Beklide farkına varmadan en çok yaptığınız şeyler yukarıdaki sıraladığımız maddelerdendir. Sizlere önerimi her zaman temkinli ve ne yaptığınız bilen birisi olmanızdır. Çünkü yukarıda sıraladığımız durumlar bireyin hele de erkek bireylerin sağlığı açısından büyük sorunlara nende olabilir.


Çok daha başka kötü alışkanlıkların olduğu bir gerçek sizlerde görüş, bilgi ve yorumlarınızı paylaşabilir, yazımızı sosyal medyada yayınlayarak daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olur. Teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.