28 Aralık 2014 Pazar

Beslenme Ve Kalp Krizi

Kalp Krizinde Beslenmenin EtkisiGünümüzde kalp hastalıkları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık karşılaşılan ölüm nedenleri arasındadır. Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için beslenme alışkanlıklarımızın düzenlenmesi gerekir. Eğer böyle bir hastalık durumu riski taşıyorsak doktor ve beslenme uzmanı işbirliği ile önlem almak kendimiz için yapabileceğimiz en doğru tercihtir.Kalp Krizinde Beslenmenin Önemi


Kalp krizini önlemek, sağlıklı bir kalbe sahip olmak ve kalp yaşını artırmak adına yapılan bir çok araştırmada edinilen ortak sonuçlardan biri de düzenli beslenmenin kalp yaşını ne kadar olumlu yönde etkilediği olmuştur.

Kalp Krizinde Beslenme Alışkanlığı


Özellikle günümüzde fast food gibi bir beslenme düzeninin kişilerde artması üzerine, daha hızlı ve daha sağlıksız besinlerin tüketilmesi üzerine kalp krizlerinin arttığı ortadadır. Bu aşama da ise beslenme konusunda; düzenli beslenme, sağlıklı beslenme ve düzenli öğün alışkanlığına sahip olma, sizi kalp krizi riskine karşı çok daha iyi korumaktadır. Ayrıca beslenme alışkanlığının yanı sıra sigara, alkol, kafein gibi ürünlerinden tüketilmesi ciddi anlamda kalp yaşını etkilemektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda; genel olarak sigara içen birinin kalp yaşının, içmeyen birine oranla 15 yıl daha yaşlı olduğu görülmüştür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.