22 Aralık 2014 Pazartesi

Bebeklerde Aşırı AğlamaBebeklerde Aşırı AğlamaHerkesin basit ve kesin bir kural vardır. bütün bebekler ağlar. Bebekler aç olduklarında, susadıklarında, altları ıslandığında, üşüdüklerinde, kendilerini yalnız hissettiklerinde ve daha yüzlerce nedene bağlı olarak ağlarlar. Deneyimsiz anne ve babalar bebekleri ağladığında onda mutlaka ve mutlaka bir sorun olduğunu düşünür ve telaşlanırlar. Gerçeğin böyle olmadığını anlayana kadar da birçok kez doktorun kapısını çalarlar.Yeni doğan döneminde, anne bebeğin ağlama nedenini çoğunlukla anlayamaz. Başlangıçta tüm ağlamalar birbirine benzer, zaman içinde anne ağlama tonundan bebeğin niye ağladığını çıkartabilmeye başlar.


Bebeğinizin beklediğinizden fazla ağladığını ilk birkaç günde 2.3 saat ağladıkları saptanmıştır. Bazı bebeklerin diğerlerine göre çok daha fazla ağladıkları ve annelerinin sabrını sınadıkları bilinir.


Bebekleri ağladıkça, anne ve babalar kendilerini aşırı suçlarlar ve mutlaka bir şeyler yapmaları gereğini hissederler. 'Bir yeri ağrımazsa ağlamazdı' mantığı ile genellikle doktora götürülür ve çözüm yolları aranır. Genellikle ağlamaların gerçek bir nedeni bulunamaz ve bebek 4-5 aylık olana kadar bu yakınmalar sürer.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.