21 Aralık 2014 Pazar

Ayak Parmağı Çıkıkları ve Eksoztoz


Ayak Parmağı Çıkıklarıtıbbitedavi.com olarak sizler için ayak parmağı çıkıkları ve eksoztoz hakkında bir yazı hazırladık.

Ayak ParmağıAyak parmağı eklemlerinde kemiklerin yerlerinden çıkmaları ile meydana gelen sakatlanma. Yan yana olan kemikler kendi normal pozisyonlarından farklıdır ve birbirlerine dokunmazlar. Kırıklar ve bağ kopmaları sıklıkla eşlik ederler.
Ayak Parmağı Çıkıkları Nedenleri1. Ayağa direkt veya endirekt darbe gelmesi. 2. Şiddetli ayak parmağı burkulması. 3.Doğuştan varolan anatomik anormallikler. Tedavi; 1. Günde 3-4 defa 20 dakikalık seanslardan buz uygulaması yapın. 2. eğer durum iyi ise 72 saati sonra sıcak tedaviye geçin. 3. Eğeri mümkünse girdap banyosu yapın; 4. Tedavi aralarında elastik bandajla ayağı sarın.


5. Rahatlığı sağlamak ve şişliği azaltmak için sık sık masaj yapın. 6. Ayakkabınızın içine metatarsal bar yaptırın. Bu çıkıkların iyileşme süresi ortalama 2 veya 3 haftadır. Ancak liflerin iyileşmesi için 6 haftalık süre gereklidir.


Ayak Parmağı Kemik Çıkıntı (Eksoztoz)Tırnak yatağı altında kemi­ğin anormal büyümesiyle genellikle birin­ci parmağın ucunda görülen ağrılı durum. Nedenleri; 1. Ayak parmaklarında tekrarlayan sakatlıklar. 2. Zarar görmüş sahada kronik irritasyon.

Ayak Parmağı Çıkıkları Tedavisi

1. Üzerine basmayın, koltuk değneği kullanın. 2. Sık sık sıcak tedavi uygula­yın. 3. Girdap banyosundan faydalanın. 4. Antrenman ve müsabaka öncesi yeniden sakatlanmayı önlemek için uygun spor ayakkabıları ve koruyucular kullanın. Bu rahatsızlığın iyileşme süre­si 2-4 hafta sürebilir.


Ayak parmakları çıkıkları ve eksoztoz yazımız burada bitiyor. Umarız işinize yaramıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.