21 Aralık 2014 Pazar

Ayak Mantarı En Kısa Yoldan Nasıl GiderilirAyak MantarıAyak mantarının tedavisi önlenmesi çözüm yolları hakkında bilgiler içeren yazımızın size faydalı olmasını umuyoruz.


Ayak mantarı birçok kişinin sıklıkla yaşadığı bir sorundur genellikle yaz aylarında daha çok görülür. Ayak mantarının ilk sebebi ne mi ayakların kaliteli olmayan ayakkabıların ıslak çorapların giyilmesi sebebi ile ortaya çıkabilir ayak mantarından korunmak için ayaklar her akşam mutlaka sadece su ile yıkanmalı ve mutlaka ama mutlaka kurulanmalıdır. Bunun dışında ayak mantarını gidermenin bazı bitkisel yolları vardır bunların en çok bilineni sizinle paylaşmak istiyorum bunun için gerekli malzemeler 30 ml jojoba yağı, 10 ml çay ağacı yağı, iki damla nane uçucu yağı 2 damla okaliptüs uçucu yağı tüm bu malzemeleri bir kapta karıştırılır spreyli cam bir şişeye konur. Mantar olan bölgeye 2 hafta boyunca sabah akşam günde 2 3 defa sürülür eğer bir iyileşme gerçekleşmezse mantarın ortadan tamamen kalkıncaya kadar kullanılmaya devam edilmesi gerekir.Ayak mantarında ikinci yöntem daha basit yağlardan oluşmaktadır bunun için gerekli malzeme 10 ml tarçın yaprağı yağı, 10 ml tespih ağacı yağı, 10 ml biberiye yağı, 20 gram shea butter yağı ve ayrıca 10 damla da çay ağacı yağı gerekmektedir. Hazırlanışı diğer tarifte söylendiği gibi tüm yağlar spreyli cam bir şişe içinde karıştırılır mantar olan bölgeye her gün sabah akşam bolca sürülür bu uygulamaya mantar ortadan kalkıncaya kadar devam edilmesi önerilir.

AHA Ayak MantarıAHA (alfa hidroksi asit) gurubundan olan Glikolik asit %50 çözeltisi ile ayaklar silindikten sonra 10 dakika beklenir sonrasında yıkanır. 3 hafta üst üste bu uygulamayı yaparsanız mantarlara karşı oldukça etkili sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca %25 TCA ile ayaklarınızdaki mantar ve nasırlara karşı başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Cilt mantarı


Cilt mantarı da yaygın olarak görülen bir cilt sorunudur bu mantar türünün tedavisi biraz daha uzun sürebilir cilt mantarının bitkisel tedavisinde kullanılan malzemeler 2 mil ve tarçın uçucu yağı 2 mililitre kekik uçucu yağı 4 milletlere biberiye yağı 10 mililitre hindistan cevizi yağı 10 mililitre çay ağacı yağı ama bu yağların orjinal olmasına güvenilir yerlerden alınmasına özen gösterilmelidir. Bu malzemelerin hazırlanışı yine çok kolay ve basit tır bu vermiş olduğumuz yalan hepsi bir kapta güzelce karıştırılır daha sonra spreyli can bir şişe aktarılır mantar olan bölgeye 2 hafta boyunca sabah ve akşam günde 2 defa bol bol sürülür eğer bir iyileşme gözlemlenmekte sürmeye devam edilebilir.

Ayak Mantarı Tedavisi


Ayak mantarı, cilt mantarı ayak mantarı tedavisi ve ilacı hakkındaki bu yazımız için siz de değerli görüş ve önerilerinizi yorum yaparak bildirebilir, yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.