21 Aralık 2014 Pazar

Ağız Kokusu Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir

Ağız Kokusu


sizin için ağız kokusu nedir nedenleri ağız kokusunun çözümü ve bitkisel ağız kokusu gidermek konusunda bir yazı hazırladık iyi okumalar.Genellikle insanlar kendi ağız kokularından bile rahatsız olurlar, mesela sabah kalktığınızda kokudan kendiniz bile rahatsız olursunuz. Arkadaşlarınızla konuşurken ağzınızı kapatır, biriyle konuşurken ona bakmadan veya uzak durarak konuşmaya çalışırsınız. Hele ki biriyle konuşurken arkadaşınızın surat ifadesi değişiyorsa ciddi bir ağız kokusu sorunu yaşıyorsunuz demektir. Aslında bu problemin çözümleri çok açık, net ve basit şeyler. Fakat çözümlere başlamadan önce ağzınızın neden koktuğunu bulmanız gerekir.
Ağız Kokusu Nedenleri


Örneğin; dişlerinizi fırçalamadığınız için, çürük dişiniz olduğu için ağzınız kokuyor olabilir. Ağız kokusunu gidermek için yapacağınız en basit şey, dişlerinizi günde 3 kere düzenli şekilde fırçalamanızdır. Kullanacağınız diş macunununa kendiniz karar verebilirsiniz. En kaliteli diş fırçasını kullanmak ağız sağlığı açısından önemlidir. Ayrıca ağız gargaraları alabilir bunlar yardımıyla ağzınızda oluşan bakterilere karşı başarı elde edebilirsiniz.

 Ağız Kokusunu GidermekAğız kokunuzu gidermek için aşağıdaki çözümünde uygulayabilirsiniz, kesin ve denenmiş bir şeydir.

Malzemeler: Ada çayı+Nane Ruhu+Çay Ağacı Yağı

Yapılışı: Bir avucunuz dolacak şekilde adaçayını, sıcak suyunuzun içine atın ve 15 dakika demlenmesi için bekleyin. Elde etmiş olduğunuz karışımı sıkarak içine bir miktar nane ruhu ve 5 damla çay ağacı yağı atın. Bu suyu gün boyunca ağzı kapalı bir biçimde dinlendirin. Dinlendirdiğiniz karışıma yarı oranda içme suyu ilave edip karıştırın. Daha sonra ağzınıza suyu alıp çalkalayın, gargara yapın.

Ağız Kokusu Tedavisi

 


Çay ağacı yağını saf olarak da gargara yapmakta kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı suya iki damla çay ağacı yağı damlatıp her akşam gargara yapabilirsiniz, oldukça etkili olacaktır.


Ağız kokusu yazımız burada bitiyor, sizde görüş öneri ve yorumlarınızı konu altında paylaşabilir, yazımızın linkini daha fazla insanın okuması için sosyal medyada yayınlayabilirsiniz şimdiden teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

UYARI

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi


Sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili tibbitedavi.com sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.